Atgriezties pie raksta

Uzmanības lokā – daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas līgums

25.aprīlī SIA "Ogres Namsaimnieks" vadība tikās ar Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārstāvjiem, lai izdiskutētu šobrīd vēl izstrādes stadijā esošā pārvaldīšanas līguma projekta nianses.

Kā sapulces dalībniekus informēja SIA "Ogres Namsaimnieks", pārvaldīšanas līgumus vajadzēs slēgt, kad Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki pieņems lēmumu par mājas pārņemšanu savā pārvaldīšanā. To nosaka  likums "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju". Savukārt pēc tam, kad būs pieņemts dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu, būs jānoslēdz pārvaldīšanas līgumus ar dzīvokļu īpašnieku izraudzītu pārvaldnieku.


Lai daudzdzīvokļu māju pārstāvjiem būtu uzskatāms piemērs, kā šo līgumu sagatavot, SIA "Ogres Namsaimnieks" prezentēja savu pārvaldīšanas līguma projektu. Jāpiebilst, ka arī SIA "Ogres Namsaimnieks" ir viens no pretendentiem turpmākai dzīvojamo māju pārvaldīšanai.


Pārvaldīšanas līguma projekta izstrādē aktīvi iesaistījušies arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki un viņu pārstāvji. SIA "Ogres Namsaimnieks" Juridiskās nodaļas vadītājs Normunds Lapiņš norādīja, ka, izstrādājot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas līgumu, tiks ņemti vērā arī iedzīvotāju un viņu pārstāvju priekšlikumi.


Sapulces dalībniekus interesēja dažādi ar pārvaldīšanas līgumu saistīti jautājumi, tostarp "mājas vecākā" apmaksas kārtība.


SIA "Ogres Namsaimnieks" skaidroja, ka sagatavotajā līguma projektā iekļauta arī dzīvokļu īpašnieku iespēja veikt maksājumus par dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarotās personas jeb "mājas vecākā" darbu. 


Likums paredz, ka šo maksājumu iekasēšana nav pārvaldīšanas darbība. Jau no 1.aprīļa SIA "Ogres Namsaimnieks" vairs neadministrē atlīdzības izmaksu dzīvokļu īpašnieku kopības pilnvarotajām personām (māju vecākajiem), un turpmāk tā tiks maksāta pēc brīvprātības principa. Dzīvokļu īpašnieki par “mājas vecākā” darbu varēs norēķināties divējādi – pārskaitīt naudu "mājas vecākā" norādītajā kontā vai arī samaksāt SIA "Ogres Namsaimnieks" kasē.


Sagatavotajā līguma projektā ietverta arī prasība dzīvokļa īpašniekam nodrošināt piekļuvi komunikāciju šahtām, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespējams novērst ūdens stāvvada avāriju, informēja SIA "Ogres Namsaimnieks" valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.


K.Grīnbergs arī informēja, ka daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas līguma izstrādes gaitā iedzīvotāji aktīvi organizē kopsapulces, kurās pēc uzaicinājuma piedalās arī SIA "Ogres Namsaimnieks" pārstāvji.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43797

2019. gada 2. maijā, 14:10, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

To Grīva • 2019. gada 11. maijā, 00:37
Man pretīgi ka dzīvo man kaimiņos ,tad kad atveri muti sapulcē ar savām aprobržotajām smadzenēm pat nesaproti ko jautā. 20.05.es kā tavs kaimiņš gribētu dzirdēt tavus komentārus.
To tp Tumsonība • 2019. gada 11. maijā, 00:27
Izlasot tavu rindkopu, tiešām var secināt, ka esi tumsonība... bet nekas izpaudies vien...droši
To Grīva • 2019. gada 11. maijā, 00:25
Nu tu esi parazītiska būtne....tā kā šakālītis ...actiņās smaidi...aiz muguras runā,kas ir bailes....ja kaut kas tev nepatīk satiecies un pasaki...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet