Atgriezties pie raksta

Tvīda brauciens Ogrē notiek jau sesto gadu Foto

Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienas, 4.maijā, neatņemamu sastāvdaļu Ogrē kļuvis ikgadējais Tvīda brauciens.

Braucienu organizē "M.Pūre" beķerejas un restorāna (SIA "Kūku darbnīca") īpašniece Iveta Zāģere un Māris Bulats, sadarbībā ar Ogres novada kultūras centru un Ogres novada pašvaldību.


Šogad brauciens notika jau sesto reizi. "Katru gadu izvēlamies atšķirīgu maršrutu, lai parādītu Ogri no citas puses, tostarp iekļaujot vēsturisku ēku apskati. Šoreiz brauciena dalībnieki dosies gar Daugavu pa atjaunoto aizsargdambi. Pa ceļam piestās bijušā Ogres Trikotāžas kombināta teritorijā, kas ir nedaudz cita laikmeta, bet arī pilsētas vēstures iezīme. Šajās telpās mājvietu ir atradusi Rīgas motormuzeja automobiļu krātuve. Tvīda brauciena dalībniekiem būs ekskluzīva iespēja apskatīt šos automobiļus, jo ikdienā šī krātuve apmeklētājiem ir slēgta. Atceļā brauciena dalībnieki virzīsies pa Saules prospektu, kur apskatāmas pagājušā gadsimta pirmajā pusē celtās vasarnīcas, tādējādi izbaudot 20.-30.gadu atmosfēru," pirms brauciena atklāja I.Zāģere.


Laika gaitā Tvīda brauciens iekarojis lielu popularitāti. Pirmajā braucienā piedalījās 30 braucēju, dažu gadu sasniedzot pat 400 dalībnieku lielu pulku.


Tvīda brauciena dalībnieku vidū ir arī veterāni, kuri neiztrūkstoši piedalījušies visos braucienos. "Man ļoti patīk braukt ar velosipēdu. Pēc dārza darbiem dažreiz esmu ļoti nogurusi, bet, izmetot ar riteni kādu līkumu gar Daugavu, kļūstu pavisam cits cilvēks. Piedalos iespējami visos pasākumos, kur var braukt ar velosipēdu. Šis brauciens ir ļoti jauks – patīkama kompānija, arī uz Ogri var no cita skatu punkta palūkoties," stāsta ogrēniete Gunta Skutule. kura līdz šim nav izlaidusi nevienu Tvīda braucienu.


Vēlēšanās piedzīvot saturīgus un patīkamām emocijām piepildītas atpūtas mirkļus Tvīda brauciena dalībniekus neattur arī laika untumi. Pirmais brauciens pirms sešiem gadiem iegadījās lietainā dienā, arī šogad laika apstākļi šogad ienesa savas korekcijas, tāpēc frizūru kārtošana un pucēšanās atbilstoši pagājušā gadsimta 20.-30.gadu stilam, notika mājās. Arī tradicionālā Tvīda brauciena dalībnieku tērpu parāde tika pārcelta uz Ogres novada Kultūras centru.


Tvīda brauciena norisei un aktivitātēm sekoja vairāki desmiti fotogrāfu, kuri piedalījās pasākumā "Foto sestdiena Ogrē".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43820

2019. gada 5. maijā, 16:09, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

:) • 2019. gada 7. maijā, 14:15
Man patika visi braucēji, kas bija īpaši piedomājuši pie tērpiem! Citi vairāk pieturējās pagājušam gadsimtam, citi mūsu gadsimtam, bet visi malači! Ar to šis brauciens ir skaists, ka demokrātisks!
Lunis • 2019. gada 7. maijā, 13:14
Pasākums kā jau sesto gadu bija SUPER ! Pat ledainais lietus un vējš kurš uznāca uz dambja tam nespēja skādēt. Motormuzeja kolekcija ar visiem Rolsroisiem Korvetēm un Bembjiem bija vienkārši waau ! Kamer dzēru karsto tēju ar pīrāgiem nebeidzu fanot par autiņiem.. Super ka Ogrē ir šāds pasākums .. aa jaa bildes ! Reku feisī pie Pures kafūža https://www.facebook.com/pg/mpures.bekereja/photos/?tab=album&album_id=1590156184450203
mima • 2019. gada 7. maijā, 11:52
un skauģe aiz kārnuma pakārsies...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet