Atgriezties pie raksta

Topošajiem tūrisma speciālistiem būs prakse Ogres novadā

Maijā Ogres novadā, dabas parka "Ogres ieleja" teritorijā, norisināsies integrētā apvidus prakse Vidzemes Augstskolas Tūrisma studiju virziena studentiem. 

Praksē, kas no 13. līdz 22. maijam norisināsies Meņģeles pagastā, piedalīsies 24 Vidzemes Augstskolas studenti divu pasniedzēju vadībā. Prakses dalībnieki mitināsies Meņģeles skolas telpās.


Studentu prakse norisināsies ciešā sadarbībā ar Ogres novada Tūrisma informācijas centru, Meņģeles, Taurupes un Mazozolu pagasta pārvalžu vadītājiem un Meņģeles pagasta kultūras darba speciālistiem un entuziastiem, kā arī citu jomu speciālistiem.


Prakses laikā paredzēts veikt sakopšanas un labiekārtošanas darbus tūrisma un atpūtas objektos Ogres novada Meņģeles, Taurupes un Mazozolu pagastā.


Viens no prakses uzdevumiem saistīts ar Muzeja nakts pasākuma organizēšanu un vadīšanu Meņģelē 18.maijā. Gatavojoties šim pasākumam, studenti veidos Rūdolfa Blaumaņa poēmas "Tālavas taurētājs" video versiju.


Studenti savu pasniedzēju vadībā apsekos tūrisma objektus, tiksies ar tūrismā iesaistītajiem uzņēmējiem, intervēs iedzīvotājus, lai iegūtu plašāku informāciju par pagastiem un noskaidrotu iedzīvotāju viedokļus par tūrisma attīstības iespējām, interesantām vietām pagastos, balstoties uz vietējo iedzīvotāju stāstiem.


Arī šīs prakses laikā tiks turpināta tradīcija kādas upes sākuma iezīmēšanā. Līdz šim Vidzemes Augstskolas studenti dabā ir iezīmējuši Amatas, Gaujas, Aiviekstes upju iztekas, nākamā būs Pērses upes iztekas iezīmēšana dabā, uzstādot zīmi "Šeit sākas Pērse".


Kā zināms, tūrisma iespēju attīstībai Ogres upes ielejas dabas parka teritorijā Ogres novada pašvaldība pēdējo gadu laikā pievērš lielu uzmanību – ir uzbūvēts skatu tornis un Dullā Daukas taka Meņģeles pagastā pie robežas ar Taurupes pagastu, turpat sakopta Dullā Daukas birzs, ir izveidoti velomaršruti.


Šogad pār Ogres upi tiks izbūvēts gājēju tilts, kas savienos Meņģeles un Mazozolu pagastu, tiks izbūvēta arī skatu platforma,  Meņģeles pagasta centrā tiks renovēta vēsturiskā Krievskolas ēka, kurā savulaik mācījies Sudrabu Edžus un viņa tēvs strādājis par skolotāju – atjaunotajā ēkā plānots ierīkot tūrisma informācijas punktu. Studenti prakses laikā iepazīsies ar jau izveidotajiem tūrisma objektiem un velomaršrutiem, kā arī dosies ekspedīcijās, lai izstrādātu priekšlikumus jaunu tūrisma objektu un velomaršrutu izveidei.


Jāpiebilst, ka prakses laikā tās dalībnieki pagastu teritorijā pārvietosies ar velosipēdiem, tāpēc automašīnu un citu motorizēto transportlīdzekļu vadītāji aicināti būt saprotoši un uzmanīgi uz ceļiem.


Prakses noslēgumā tās dalībnieki tiksies ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem, Vidzemes Augstskolas aģentūras "Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūts" pētniekiem un citiem interesentiem, lai iepazīstinātu ar prakses rezultātiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43853

2019. gada 13. maijā, 11:48, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet