Atgriezties pie raksta

Meklēs risinājumus Zilokalnu prospekta daudzdzīvokļu māju balkonu tehniskā stāvokļa uzlabošanai Foto

Š.g. 16. maijā SIA “Ogres Namsaimnieks” rīkoja informatīvu sapulci dzīvojamo māju Zilokalnu prospektā 16, 18, 22, 24, Ogrē, dzīvokļu īpašniekiem par balkonu tehnisko stāvokli un drošību.

Sapulcē SIA “Ogres namsaimnieks” pārstāvēja tās valdes loceklis Kaspars Grīnbergs un Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva.


Kā informēja M. Kaiva, šobrīd ar šādu daudzdzīvokļu tipa ēku balkoniem problēmas ir visā Latvijā un savlaicīgi jāmeklē atbilstoši risinājumi.


Risinājumi ir dažādi – balkonu demontāža un franču balkonu uztādīšana vai arī balkonu atjaunošana. Izvēlētie risinājumi ir jāsaskaņo ar Ogres novada pašvaldības būvvaldi.


“Šobrīd ir jāapseko visi šī tipa ēku balkoni, īpaši jāpārbauda to stiegrojumu kvalitāte un celtspēja. Šobrīd pēc vizuālās apskates secināts, ka visliktākajā stāvoklī atrodas augšējo stāvu balkoni, jo tos visvairāk ietekmē laikapstākļi. SIA “Ogres Namsaimnieks” veicis aprēķinus, ka, pēc šī brīža būvniecības nozares cenām un veicamo darbu sarežģītības pakāpes, balkonu demontāžas darbu izmaksas sastāda aptuveni 63 000 eiro par 40 balkonu demontāžu”, norādīja M.Kaiva.


Ja iedzīvotāji lems par kādu no iepriekš minētajiem risinājumiem, tad tiks veikta visu balkonu apsekošana, lai varētu sagatavot kvalitatīvu esošās situācijas izpēti, kā arī precizēt izmaksas.


Iedzīvotāju vidū tika pausti dažādi viedokļi par esošo situāciju un tās risinājumiem. Daži vēlas renovēt tikai balkonus, savukārt citi - veikt kompleksu ēku renovāciju, kurā būtu iekļauta arī balkonu atjaunošana. 


Renovācijas izmaksas vienai dzīvojamai mājai varētu sastādīt aptuveni 900 000 eiro. Šobrīd vēl ir iespēja pieteikties Attīstības finanšu institūcijas “Altum” mērķprogrammā, kuras ietvaros iespējams dzīvojamās mājas renovācijas izmaksas segt gandrīz uz pusi. 


Ja dzīvokļu īpašnieki lems par labu kompleksajai dzīvojamās mājas renovācijai, tad dzīvokļu īpašnieku izdevumi pieaugs par aptuveni 30 eiro mēnesī.


Dzīvokļu īpašniekiem šobrīd ir jāizlemj, kurš no iespējamajiem problēmas risinājumiem viņu īpašumam ir vispiemērotākais.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/43915

21. maijā, 16:44, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

aborig. • 25. maijā, 10:16
... KO TA O. d o m e NEKUR neiznesās ar priekšlikumiem par saviem IZĪRĒTAJIEM ddz. m. ĪPAŠUMIEM, kurus SAKAMPA no bankām un nelaimē nokļuvušiem Latv. iedz. u.tml. Civillik. paredzētām dzīves un mantinieku lietām...???!!!
>zil24 • 25. maijā, 09:54
taisnība gan, maksājam par balkonu apsaimniekošanu, bet tur gadiem apsaimniekotājs neko nav darījis, pat apsekošanas akti nav bijuši.Tātad naudu ir saņēmuši, bet...
Zil 24 • 24. maijā, 23:13
Es gan liktu maksät apsaimniekotäjam un Domei. Apsaimniekotäjs neko nav darïjis un mäja nepieder kopïpašniekiem bet ir gan domes bilancë.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet