Atgriezties pie raksta

Uzsākti aizsargmola (straumvirzes) būvniecības darbi

Pie Ogres upes ietekas Daugavā ir uzsākti aizsargmola izbūves darbi. Pašlaik norit sagatavošanās darbi, jau šonedēļ sāksies aizsargmola norobežojošās konstrukcijas uzbēršana no dolomīta, bet nākamajā nedēļā tiks uzsākta Ogres upes ietekas gultnē esošās grunts iestrāde, izmantojot peldošu zemessūcēju.

2017. gada 31. jūlijā tika noslēgta vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Ogres novada pašvaldību par projekta Nr. 5.1.1.0/17/I/001 "Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot vecā aizsargdambja pārbūvi un jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā" īstenošanu. Projekts paredz ne tikai Ogres upes vecā aizsargdambja pārbūvi posmā no Brīvības iela 60 līdz Brīvības ielai 80, bet arī jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā.


Projekta ietvaros ir pabeigti vecā aizsargdambja (Brīvības iela 60 līdz 80, Ogre) pārbūves darbi, turpinot projektu, ir uzsākta jauna aizsargmola (straumvirzes) izbūve tam paredzētajā vietā – pie Ogres upes ietekas Daugavā izbūve. Līdz ar aizsargmola izbūvi ir paredzēta vecās Ogres upes gultnes padziļināšana lejpus valsts autoceļa A6 tiltam pār Ogres upi, izmantojot izrakto gultnes grunti, kā materiālu aizsargmola būvniecībai.


Jauna aizsargmola būvniecība mazinās hidraulisko pretestību Ogres upes lejastecē, gultnes piesērējumu, ledus sastrēgumus, krastu nobrukumu veidošanos un ūdens līmeņa celšanās iespējas. Šī būve aizsargās Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē, samazinot ūdenskrātuves ietekmi uz Ogres upes palu noteci.


Projekta mērķis ir Ogres pilsētas pielāgošana klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāko pastāvēšanu, veicot pretplūdu pasākumus.


Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir paredzētas 4 200 000 EUR apmērā, no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 3,75% valsts budžeta dotācija un 11,25% pašvaldības līdzfinansējums.


Būvdarbus veiks SIA "Ostas celtnieks", būvuzraudzību – SIA "Firma L4". Saskaņā ar noslēgto līgumu darbu izpildes termiņš ir 2019. gada 6. novembris.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Ogrē ir paveikts daudz, lai mazinātu plūdu riskus. Esam gājuši soli pa solim – izbūvēts jauns aizsargdambis gar Ogres upi un sūkņu stacija pie Norupītes ietekas, pārbūvēts vecais dambis gar Ogres upi Brīvības ielā, tagad, var teikt, esam nonākuši pēdējā šo darbu posmā, kas tiks veikti pie Ogres upes ietekas Daugavā, tur izbūvējot aizsargmolu. Šī būve aizsargās upes gultni no piesērējuma, kas līdz šis ir radījis nopietnus šķēršļus ledus kustībai uz Rīgas HES akvatoriju un ievērojami palielinājis plūdu risku Ogres upes lejtecē. Paveikto darbu rezultātā iedzīvotāji varēs justies daudz mierīgāk."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44144

2019. gada 26. jūnijā, 09:18, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Opiņā! • 2019. gada 30. jūnijā, 12:47
Ha,ha...šādu plānojumu redzu 1x....no raksta"kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju"(HESa variants)...lūk, kas ir galvenais iemesls šai visai nejēdzīgai naudas izmešanai, kārtējā švītiņa kaprīzes. Biznesmeņi,cik nopratu plānota arī uguņošanas platforma saliņas vietā(kā ar tur dzīvojošiem putniem) un pat kafejnīca, stāstiet, kā tad īsti tur ir?..(piekrītu Andris un Eds, Vietējais) par plūdu novēršanu, tur nav nekāda sakara...un, kā ir ar vietējiem iedzīvotājiem un to drošību, mieru, kārtību..sabojāto ainavu un vidi...jūs jau tagad nespējat nodrošināt, lai vietējie iedzīvotāji varētu mierīgi dzīvot...vispār zinat, kas naktīs tur notiek, uz tiem tūkstoš vērtajiem soliņiem???kaut reizi esat apbraukājuši, uzraudzījuši visu tos dambjus nakts stundās???
Vietējais • 2019. gada 30. jūnijā, 09:08
Plūdi sākās, kad uzcēla Rīgas HES un aiztaisīja dabisko tecējuma vietu Ogres upes lejtecē. Līdz tam vel Ogres upē i lasīti i nēģīti varēja noķert ,a tagad visādi hibrīdi palikuši.
Eds • 2019. gada 27. jūnijā, 10:26
Dzelzceļa tilts ir tā vieta kur veidojas satrēgums. Tilta sānu balsti pamatīgi ievirzīti upē un aiztur ledu. Ir taču redzēts - Norupītes rajonā visi slīkst, bet pie šosejas tilta makšķernieki mierīgi zvejo un noraugās uz ledus kalniem pie dzelzceļa tilta.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet