Atgriezties pie raksta

Ogrē atjaunos ielu horizontālos apzīmējumus

Ogres pilsētā ir ierīkotas vairāk nekā 100 neregulējamas gājēju pārejas jeb "zebras". Ziemas un pavasara sezonā gājēju pāreju horizontālais apzīmējums nodilst, un kā jau ierasts vasarā ceļu uzturētāji to atjauno.


 

Kopš 2018. gada februāra, autoceļu uzturēšana Ogrē un Ogresgala pagastā uzticēta diviem ceļu uzturētājiem - SIA "VIA Mežs" un SIA "Pilsētas Eko Serviss", kuri arī veiks ceļu horizontālo apzīmējumu atjaunošanu. Šos darbus plānots uzsākt šīs nedēļas otrajā pusē un pabeigt tuvāko 2 nedēļu laikā.


Izvērtējot iedzīvotāju un ceļu speciālistu ierosinājumus, tiks veikta ne tikai horizontālo apzīmējumu atjaunošana. Pilsētā ar horizontālo apzīmējumu tiks ierīkotas divas jaunas gājēju pārejas – Brīvības ielas un Turkalnes ielas krustojumā, kā arī Kartonfabrikas rajonā pie Sermuļu ielas (otrais dambītis).


Gājēju pārejas nepieciešamību izvērtē ceļa īpašnieks, šajā gadījumā tā ir pašvaldība. Ogres novadā visus jautājumus, kas saistīti ar pašvaldības pārraudzībā esošo autoceļu tehnisko stāvokli, ekspluatāciju, remontu un būvniecību, tai skaitā arī gājēju pāreju ierīkošanu, izskata Ogres novada pašvaldības autoceļu uzraudzības komisija. Lai ierīkotu pāreju, tiek ņemti vērā vairāki faktori - gājēju un transporta intensitāte, drošības aspekti, atbilstība normatīvo aktu prasībām un finansiālās iespējas. Gājēju pārejas ierīkošana ir jāsaskaņo arī ar VAS "Latvijas Valsts ceļi", kas izskata to atbilstību Latvijas valsts standartam 190–10:2007 "Gājēju pāreju projektēšanas noteikumi", kas paredz, ka gājēju pārejas nepieciešams ierīkot vietās, kur gājēju intensitāte ir vismaz 50 gājēji stundā un attālumiem starp pārejām jābūt vismaz 200 metri. Protams, pieļaujami arī izņēmumi, piemēram, pie izglītības iestādēm vai bērnudārziem. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44148

2019. gada 27. jūnijā, 08:24, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

un kad • 2019. gada 27. jūnijā, 09:36
un kad atjaunos nodilušās riteņbraucēju un gājēju zīmes uz ietvēm?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet