Atgriezties pie raksta

Ogrē jūlijā uzsāks jaunās videonovērošanas kameras ekspluatāciju

Ar jūliju sabiedriskās kārtības uzlabošanai Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā sāks izmantot pārvietojamo mobilo videonovērošanas kameru.

Ogres novada domes sēdē 20. jūnijā, runājot par sabiedriskās kārtības uzlabošanas pasākumiem novadā, tika prezentēta mobilā videonovērošanas kamera. Pašvaldība tādu ir iegādājusies, lai to izvietotu dažādās vietās Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā un varētu fiksēt iedzīvotājus, kuri piemēslo teritoriju, nodarbojas ar huligānismu vai veic citas noziedzīgas darbības.


Kamera tiks nodota pašvaldības policijas darbinieku rīcībā. Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka kamera tiks novietota vietās, kur iepriekš visbiežāk konstatēti dažādi pārkāpumi.


Mobilā kamera, kas ir augstas izšķirtspējas, piemērota arī filmēšanai diennakts tumšajā laikā. Kamera ir aprīkota ar pretuzlaušanas un pretnozagšanas sistēmām. Kameru var uzstādīt jebkurā vietā, jo tai nav vajadzīga elektrības padeve.


Jāpiebilst, ka Ogrē videonovērošana notiek kopš 2008. gada un līdz šim pilsētā dažādās sabiedriskās vietās ir uzstādītas jau 45 stacionāras videonovērošanas kameras. Katru gadu to skaits tiek papildināts. Jaunas kameras tiek izvietotas arī pie jaunajiem infrastruktūras objektiem. Pēdējās jaunās kameras uzstādītas pie bērnu rotaļu laukuma Vidus prospektā, digitālās strūklakas, arī pie peldošās skatuves un sabiedriskās tualetes, kur pirms tam regulāri veiktas huligāniskas darbības.


U.Ulmanis skaidro, ka videonovērošanas kameru ierakstiem līdzi seko pašvaldības policijas darbinieki un tās nereti gan pašvaldības policijas, gan Valsts policijas darbiniekiem palīdzējušas atklāt noziedzīgas darbības – piemēram, velosipēdu un apstādījumu zādzības, dažādus konfliktus, huligāniskas darbības, izsekot noziedzīgu darbību veikušām personām u.tml.


U.Ulmanis piebilst, ka pašvaldības policijas darbā tiek izmantotas trīs veidu kameras – stacionārās, pārnēsājamās un tagad arī viena pārvietojamā. Pārnēsājamās ir piestiprinātas pie policijas darbinieku formas tērpa un palīdz fiksēt apstākļus pārkāpuma brīdī vai pēc tā, kad noziedzīgu darbību veicējs ir notverts. Tāpat videonovērošanas reģistratori izvietoti pašvaldības policijas operatīvajos transportlīdzekļos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44158

2019. gada 28. jūnijā, 10:43, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Tiesnesis • 2019. gada 1. jūlijā, 07:52
Jaunās kameras vajadzetu novietot objektos, kuros Ogres dome veic būvdarbus, lai iedzivotaji varētu sekot būvdarbu izpildei!
iedzivotajs • 2019. gada 30. jūnijā, 08:53
Labak kameru ,ka zagli ZOG,tad naudas pietiks visam.
spārnotie teicieni • 2019. gada 29. jūnijā, 22:00
gan sadzīvē, gan darbā viss ir vienkāŗši un loģiski, gribēšu redzēt un varētu padomā, kā arī interesanti zināt.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet