Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Interesenti tiek aicināti uz pētniecisko zveju Ogres vecupē

Šī gada 18. un 19. jūlijā nodibinājums "Vides risinājumu institūts" Ogres vecupē (tautā sauktā Varžu dīķa) veiks pirmo pētniecisko kontrolzveju. Šie pasākumi tiek veikti līguma "Ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumu izstrāde Ogres upes vecupei Ogres pilsētā starp A6 šoseju un Rīgas HES aizsargdambi" ietvaros.


 

Ogres upes vecupe ir izveidojusies vēsturiskas cilvēka darbības, ietekmes uz vidi rezultātā, proti, izbūvējot Daugavā HES 20.gs.50. – 60.gados tika likvidēta dabiskā Ogres upes ieteka Daugavā, papildus to norobežojot ar aizsargdambi, kā rezultātā Ogres vecupe ir pārvērtusies iedzīvotāju iesauktajā "Varžu dīķī".


Nodibinājums līguma ietvaros novērtēs vecupes ūdens kvalitāti, mikroskopiskās aļģes un ūdensaugus, zivju barības bāzi, kā arī vecupes zivju sabiedrību. Tiks veikta ūdenskrātuves hidroloģiskā izpēte un ūdens līmeņa regulēšanas būves (meniķa) novērtējums.


Visi, kas interesējās par pētniecisko zveju, tiek aicināti 19. jūlijā laika posmā no plkst. 9.00 līdz 10.00 pie Ogres vecupes laipas uz tikšanos ar nodibinājuma "Vides risinājumu institūts" darbiniekiem, kuri sniegs atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44263

18. jūlijā, 09:51, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

cilveks • 18. jūlijā, 17:47
Vipirms sakarojiet vidi ,tad tur priecajieties - noplaut zali,savakt visu KARTIGI.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet