Atgriezties pie raksta

Madlienā notikušas Zemessardzes vasaras sporta spēles

Sestdien, 20. jūlijā, Madlienā notika 28. Zemessardzes vasaras sporta spēles. Tajās spēkiem mērojās 27 komandas – 21 Zemessardzes bataljons, 4 brigādes, Zemessardzes štābs un viena Lietuvas komanda. Piedalījās gan profesionālā dienesta karavīri, gan zemessargi un civilie darbinieki, kopumā apmēram 770 sportisti.


 

"Tas ir mūsu tradicionālais notikums, un ir liels prieks, ka šī tradīcija dzīvo un kļūst arvien stiprāka. Paldies jums visiem, paldies jūsu ģimenēm, ka jūs esat šeit. Paldies arī mūsu Lietuvas kolēģiem, kas raduši iespēju piedalīties mūsu sporta spēlēs. Šogad ir Latvijas armijas simtgade. Tā pirms simts gadiem izcīnīja un aizstāvēja Latvijas neatkarību. Latvijas neatkarību gatava aizstāvēt arī Zemessardze, kas izveidota pirms 28 gadiem," sacīja Zemessardzes komandieris, pulkvedis Egils Leščinskis.


"Tas, ka Zemessardzes sporta spēles notiek Ogres novadā, liecina par to, ka Ogres novads un arī Madliena sadarbojas ar Zemessardzi un pārējām valsts struktūrām, un tas ir ļoti vērtīgi. Šodien arī Madlienai ir svētki – Madlienas diena, sveicu visus madlieniešus," sacīja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.


Svinīgo parādi un atklāšanas pasākumu kuplināja gaisa spēku paraugdemonstrējumi, proti, Latvijas, Zemessardzes un Ogres novada karogus uz stadionu, izlecot no pāri tam lidojoša helikoptera, nogādāja izpletņlēcēji. Pēc svinīgajām uzrunām dalībnieki mērojās spēkiem 13 sporta veidos – militārajā šķēršļu stafetē, mini futbolā, basketbolā, volejbolā, tautasbumbā, spēka vīru un sievu sacensībās, orientēšanās. No Plaužu ezera startēja triatlona dalībnieki, bet Zādzenes karjerā zemessargi demonstrēja savas prasmes šaušanā.


Savukārt madlienieši varēja apskatīt militāro tehniku, tostarp helikopteri, piedalīties dažādās atrakcijās, bet pievakarē Madlienas estrādes apmeklētājus priecēja Zemessardzes orķestra bigbends, bet līdz pat rīta gaismai turpinājās balle grupas “Pianista brīvdienas" un DJ "Žanis" vadībā.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44286

2019. gada 22. jūlijā, 15:03, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet