Atgriezties pie raksta

Tiek labiekārtots Ogresgala hipodroms

Ogresgala bijušā hipodroma teritorijā notiek labiekārtošanas darbi projekta "Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā" ietvaros.

Ogresgala bijušais hipodroms jeb pļava atrodas aiz Ogresgala pamatskolas Rankas un Ogres upes krastos, ko labprāt izmanto atpūtnieki, īpaši laivotāji. Pamazām teritorija tikusi labiekārtota – paplašināta pieeja Ogres upes krastam, uzlabota piekļuve atpūtas zonai, tomēr nepieciešams veikt dažādus teritorijas sakārtošanas darbus, lai nodrošinātu piemērotu infrastruktūru gan atpūtai, gan pasākumu organizēšanai.


Lai veicinātu šīs teritorijas labiekārtošanu, 2018. gada 15. novembrī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu par dalību ar līdzfinansējumu Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) izsludinātajā projektu konkursā ar projektu "Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā". Šī gada 20.februārī projekts tika apstiprināts, piešķirot tā īstenošanai līdzfinansējumu 38 500 eiro apmērā.


Projekta mērķis ir veikt aktivitātes Ogres upes piekrastē, kas veicinās ūdens tūrisma jomas attīstību, paaugstinot vides pieejamības un kvalitātes piedāvājumu, samazinot nekontrolētas atpūtas iespējamību un vides degradāciju. Projekta ietvaros paredzamās aktivitātes nodrošinās dažāda vecuma tūristu rekreācijas pakalpojumu pieejamību, kā arī tiks veicināta visa reģionālā attīstība un apkārtējās vides aizsardzība, paaugstinot ekoloģisko līdzsvaru un ekoloģisko pakalpojumu pielāgošanu pieaugošam rekreācijas pieprasījumam starpnovadu ietvarā.


Projekta ietvaros ir paredzēts veikt krūmāju un apauguma novākšanu Ogres upes piekrastē, koku sakopšanu virs apmetnes vietām, vaļēja tipa koka nojumju, ģērbtuvju, solu, atkritumu urnu un norobežojošu margu uzstādīšanu. Teritorijā tiks ierīkots arī rotaļu laukums, kurā būs arī īpaša šķēršļu trase, kā arī izveidota unikāla inventāra žāvēšanas konstrukcija un izvietoti laukakmeņi ar speciāli ieurbtiem metāla āķiem laivu piesiešanai. Paredzēta arī vairāku ugunskuru vietu izveide, apgaismes ķermeņu nomaiņa, kā arī vecās tualetes sanācija un jaunas novietošana. Atpūtniekiem būs pieejami divi informācijas stendi, vienā no tiem būs informācija par tūrisma iespējām Ogres upes piekrastē, bet otrais būs izzinošais stends par floru un faunu Ogres upes piekrastes daļā.


Ogres novada pašvaldības ainavu arhitekte Senija Smiltniece informē, ka projekta īstenošanai ir izstrādāts būvprojekts, kas ir saskaņots Ogres novada Būvvaldē. Teritorijā jau ir veikta apgaismes ķermeņu maiņa, un tā tiks apgaismota konkrētos laika periodos - apgaismojums ieslēgsies ar krēslas iestāšanos un izslēgsies plkst.1.00 naktī, un tad no rīta plkst.5.00 atkal ieslēgsies un degs līdz rīta gaismai. Pie atsevišķiem balstiem ir nodrošinātas elektroapgādes rozetes. Apgaismojuma maiņu veica SIA "EdanElektro", darbu kopējās izmaksas ir 1998,44 eiro.


Ogresgala hipodroma apkārtnē sakopti un izzāģēti bīstamie un nokaltušie koki, drīzumā tiks uzsākta krūmāju un apauguma novākšana. S.Smiltneice uzsver, ka galvenais projekta ieguvums ir Ogres novada ūdens tūrisma pakalpojumu tīklojuma attīstības veicināšana, kā arī tiks uzlabota vides pieejamība un aizsardzība. Pēc projektā paredzēto aktivitāšu īstenošanas ūdens tūristi varēs droši peldēties, pagatavot ēst, blakus pļavā organizēt dažādus sporta pasākumus un iepazīties ar Ogres upes ielejas tūrisma objektiem.


Projekta "Publiski pieejamās ūdens tūristu apmetnes vietas drošības un vides pieejamības pakalpojumu paaugstināšana Ogresgala pagastā" kopējās izmaksas ir 55 000 eiro, no kuriem 38 500 eiro tiek finansēti no LVAF, bet 16 500 eiro ir Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums. Projekta īstenošanas laiks ir šī gada 30. oktobris.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44308

26. jūlijā, 10:04, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

xxxx • 28. jūlijā, 23:24
Kāda sakārtošana, kārto katru gadu, bet bardaks ar katru gadu lielāks, no Ilzes nav nekādas jēgas. Tāda pagasta vecene neder. neko nedara, tikai sporto.... Helmaņa ieliktenis un tas arī viss, saņem algu bet par ko...
Jauki • 27. jūlijā, 21:18
Vajadzētu ņemt vērā Ogresgala pusaudžu intereses.Izskatās ka hipodromā bieži 'tusējās" jaunieši.Būtu jauki!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet