Atgriezties pie raksta

Ogrē tiek paaugstināta siltumapgādes efektivitāte Foto

SIA "Ogres Namsaimnieks" Siltumapgādes nodaļas vadītājs Igors Minovs informē, ka šobrīd Ogrē tiek īstenots projekts "Centralizētā siltumapgādes pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Ogres pilsētā".

Projekta mērķis ir paaugstināt Ogres siltumapgādes efektivitāti, samazinot siltumenerģijas zudumus pārvades un sadales sistēmās, novērst siltumnesēja noplūdes siltumtīklos, samazināt ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksas, kā arī uzlabot siltumapgādes sistēmas hidrauliskos rādītājus, nomainot avārijas stāvoklī esošos cauruļvadus dzelzsbetona kanālos ar rūpnieciski izolētām bezkanāla siltumtrasēm un nomainot pagraba siltumtrašu siltumizolāciju.


Realizējot novecojušo siltumtīklu rekonstrukcijas projektu, tiks samazināti siltuma piegādes un sadales zudumi atbilstoši mūsdienu tehniskajām prasībām, panākot kurināmā patēriņa, siltumnīcas efekta gāžu un citu emisiju samazināšanos.


Šajā siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšanas projektā ir ietverti siltuma tīklu posmi, kuru tehniskais stāvoklis rada draudus siltumapgādes sistēmas darbības nepārtrauktībai un drošībai un kuru siltuma izolācija ir pilnībā nolietojusies un rada ievērojamus siltuma zudumus.


Projekta īstenošanas rezultātā paaugstināsies CSA sistēmas darbības energoefektivitāte, samazināsies energoresursu (kurināmā, elektroenerģijas, ūdens) patēriņš, kaitīgo izmešu emisija un siltumnīcefektu radošās ogļskābās gāzes (CO2) izplūde atmosfērā.


Publiskā iepirkuma rezultātā siltumtīklu pārbūves projektēšanas un izbūves darbu izpildei izraudzīta divu uzņēmumu – SIA DGS un SIA "Lokširs" – apvienība, kas izveidojušas pilnsabiedrību "BGL", ar kuru SIA "Ogres Namsaimnieks" ir noslēgusi līgumu.


SIA "Ogres Namsaimnieks" sedz 60% no finansējuma kopējā apjoma, savukārt 40% ir investīcijas, par kuru saņemšanu ir noslēgts līgums ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru.


Siltumtīklu rekonstrukcija skars šādas ielas: Ausekļa prospekts, Brīvības iela, Ceriņu iela, Gaismas prospekts, Jaunatnes iela, Kalna prospekts, Lapu iela, Mālkalnes prospekts, Meža prospekts, Parka iela, Pļavas iela, Tīnūžu iela, Turkalnes iela, Upes prospekts, Vidus prospekts, Zaķu iela, Zinību iela, Zvaigžņu iela.


Siltumtīklu rekonstrukcija sadalīta 6 posmos, būvdarbi noritēs gan 2019., gan 2020. gadā.


Sakarā ar siltumtīklu nomaiņu iedzīvotājiem nāksies saskarties ar neērtībām, jo ir plānoti arī siltumenerģijas padeves atslēgumi, par kuriem patērētāji tiks informēti atsevišķi. Apkures sezonā siltumenerģijas atslēgumi nav plānoti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44316

29. jūlijā, 11:56, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

909 • 30. jūlijā, 20:21
savāciet savus būvgružus, kuri izgāzti mežā lie Zaķu ielas
iedzivotajs • 30. jūlijā, 10:29
Zagli uzdarbojas ,lai varetu vairak apzagt parasto TAUTU.
Ogre • 30. jūlijā, 02:30
Minovs slikts prieksnieks,rups,nekompetets.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet