Atgriezties pie raksta

« Špakovska parkā tiks papildināti stādījumi Foto

2019. gada 2. augustā, 14:55, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Komentārirādīt komentārus augošā secībā

:) • 2019. gada 6. augustā, 21:52
Tiešām skaista vieta, ko apmeklēt Ogrē!
Vienkāršais • 2019. gada 5. augustā, 12:54
Te nu bija - kamēr kāds gribēja piepildīt sapņus, Laiks, un nemaz tik ilgs, paspēja tos iznīcināt. Kā var tā vienkārši "mantojums" pazust - intereses pēc gribētu uzzināt.
pensionars • 2019. gada 4. augustā, 16:49
kada runa var but par Ubana muzeju sen tas laiks kops viss Ubana atstatais mantojums ir zudis uz neatgriesanos
https://rinaldsrudzitis.files.wordpress.com/2013/03/ogres-zc4abmola-attc4abstc4abbas-plc481ns.pdf • 2019. gada 3. augustā, 17:32
Kā vērtīgākais objekts, kas Ogri izceļ uz citu pilsētu fona ir dendroloģiskais parks „Lazdukalni”.
vēl https://www.tvnet.lv/6153958/bet-es-ar-kajam-uz-ogri • 2019. gada 3. augustā, 14:44
OĀZE KALNA GALĀ Viens no iemīļotākajiem apskates objektiem Ogres viesiem un pašiem ogrēniešiem ir dendroloģiskais parks Lazdukalni – tiek lēsts, ka šo savdabīgo parku ar dīķi kalna galā apmeklē vairāk nekā 9 tūkstoši interesentu gadā, turklāt šis skaits attiecas tikai uz brīvdienās fiksēto rosību.
http://www.ogrenet.lv/ogre/4588 • 2019. gada 3. augustā, 14:06
“..Jau Indriķa hronikā Lazdukalnu teritorija minēta kā svēta vieta."
http://manasvietas.blogspot.com/search/label/Lazdukalna%20%28%C5%A0pakovska%29%20dendr%C4%81rijs-parks • 2019. gada 3. augustā, 13:50
"2008.gada oktobrī fakti.lv raksta: “Špakovska parkā top skatu tornis – iespējams, viena no nākotnē svarīgākajām tūrisma apskates vietām Ogres novadā. Tornī plānots izvietot arī latviešu glezniecības virsmeistara Konrāda Ubāna muzeju. Topošais tornis pārsteidz ar savu monumentalitāti – tas būvēts no lieliem akmeņiem un dveš pārliecību, ka no šīs vietas novada apkārtni apbrīnos ne viena vien paaudze.” 2014.gada aprīlī fakti.lv raksta: “Ar zemes piederības problēmām saskāries viens no Ogres pilsētas galvenajiem apskates objektiem - Špakovska parks, kura teritorijas liela daļa savulaik nonākusi privātu īpašnieku rokās. Kā stāsta parka apsaimniekotāja Benita Špakovska, parka izveide sākusies jau padomju laikos, kad visa tā teritorija bija valsts īpašums. Deviņdesmitajos gados un 2000.gadā uz daļu parka zemes pieteikušies tās vēsturiskie īpašnieki un juridiski to arī atguvuši. Teritorijas plāns šo zemi citiem mērķiem izmantot gan liedzis. Jau labu laiku saglabājas absurda situācija - faktiski sabiedriskā kārtā par visas parka teritorijas, arī tajā iekļauto privāto daļu, uzkopšanu šobrīd gādā B.Špakovska, bet privātīpašnieki par parku neliekas ne zinis. Savu artavu vēlas dot pašvaldība, kurai pieder lielākā daļa parka teritorijas, taču bez attiecīga juridiskā pamata parka privātajās daļās pašvaldības līdzekļus ieguldīt nedrīkst. Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis atklāj ieceri turpināt parka labiekārtošanu, kā vienu no veicamajiem darbiem minot krietni augstāka skatu torņa izbūvi.”
Kāpēc tā • 2019. gada 3. augustā, 13:17
Neviena un nekāda norāde no (pie) Lībiešu ielas-Atmodas ielas puses, dodoties pa ceļu un augšup pa kalna nogāzi uz Š parku. Kāpēc tā? Kājāmgājēji un līdzīgi mazi braucēji paskrien garām, ja sāk ceļu no Līkā tilta Pārogres pusē.
Lazdukalns • 2019. gada 3. augustā, 13:02
"Baudīt Daugavas ielejas un tās apkārtnes ainavu var arī no skatu torņa Daugavas otrajā pusē – Vecsalienas pagasta Lazdukalnā"...
to ta • 2019. gada 3. augustā, 00:26
neviens nesauc so parku par Lazdukalniem,visi ogreniesi sen sauc Spakovska parks,ta jau bija daudzus gadus un talak bus un ja Ogres dome palidz,tas mazais sikums ko vini var dot.
Lai vieglāk • 2019. gada 2. augustā, 23:45
Brīvības iela Ogrē 6x !!! arī mainījusi savu nosaukumu. Par finansējumu parkam - kā viens cilvēks var uzkopt, uzturēt tik milzīgu platību? Vai mēs neprasām par daudz? Vismaz pļaujamtraktoru O Namsaimnieks varēja aizdot. Un traktora vadītāju izīrēt pļaušanas darbiem, lai vieglāk parku apkopt.
agrāk gājām tur šņabīti iedzert • 2019. gada 2. augustā, 23:32
skatos tauta diezgan radoša veselus sacerējumus komentāros saraksta, man jau ar patīk pievērst uzmnaību tam kur atrodos un kas tur notiek un tad iztaisīt secinājumus, bet ja ņem vērā, ka visa apkārtne mainās katru mīļu brīdi, tad tā ir tukša laika tērēšana, es labāk pamācos rasēšanu
• 2019. gada 2. augustā, 20:56
Jā! Ģimenes faktiskais īpašums pumpē naudiņu no pašvaldības, lai kad iecere tiks piepildīta to pārrakstītu savā īpašumā (Špakovsku parks? Bet tam jābūt Lazdukalnam kā tas ierakstīts Ogres hronikās)
Redz kā tas notika ar Laukmales ielu 6 • 2019. gada 2. augustā, 20:18
http://www.fakti.lv/?url=echoart&ArticleId=389 Lūdz finansējumu Špakovska parka skatu torņa būvniecībai ogresfakti Publicēts: 2008-10-30 17:33:00 / Kultūra Komentāri (1) Ziņot redakcijai Izdrukāt Špakovska parkā top skatu tornis – iespējams, viena no nākotnē svarīgākajām tūrisma apskates vietām Ogres novadā. Tornī plānots izvietot arī latviešu glezniecības virsmeistara Konrāda Ubāna muzeju. Topošais tornis pārsteidz ar savu monumentalitāti – tas būvēts no lieliem akmeņiem un dveš pārliecību, ka no šīs vietas novada apkārtni apbrīnos ne viena vien paaudze. Piekļūšana tornim un uzkāpšana tajā arī šobrīd iespējama – nekādas aizlieguma zīmes vai barjeras netraucē baudīt vienreizējo panorāmu, kas paveras no torņa augšējās platvormas. Klusums tornī gan ne par ko labu nevēsta – būvdarbi te nenotiek vien tādēļ, ka pietrūkst līdzekļu torņa pabeigšanai. Biedrība “Lazdukalni 2000” torņa ideju līdz šim realizējusi par saviem līdzekļiem. Tās ieguldījumu sertificēts vērtētājs novērtējis par 166'600 latiem. Vēstulē domei pazīstamā Špakovska parka autors un realizētājs Jānis Špakovskis atgādina, ka 2004.gada aprīlī dome iznomājusi biedrībai “Lazdukalni 2000” 1200 kvadrātmetru pašvaldības zemes skatu torņa būvniecībai, taču torņa projekta apstiprināšana ieilgusi līdz pat 2008.gada vasarai. Šajā laikā ievērojami augušas būvniecības izmaksas un nu pirmās kārtas būvniecībai nepieciešami aptuveni 100 000 latu. Biedrībai trūkst līdzekļu un tā lūdz domes palīdzību. Ogres novada dome saņēmusi biedrības “Lazdukalni 2000” valdes priekšsēdētāja Jāņa Špakovska iesniegumu, kurā izteikts priekšlikums kopīgi ar novada domi dibināt komercsabiedrību (komandītsabiedrību) sabiedrībai nozīmīgā objekta būvniecībai, labiekārtošanai un apsaimniekošanai. Deputātu vidū plašas diskusijas par šo jautājumu neraisījās. Vita Pūķe vēlējās zināt, kas ir komandītsabiedrība, bet Ludvigs Tribockis vaicāja kādēļ nav pievienots pašvaldības zemes nomas līgums biedrībai “Lazdukalni 2000”. Viņš arī vaicāja vai nerodas interešu konflikts, jo lēmuma izpildes kontroli plānots uzdot Jāņa Špakovska radiniekam, domes izpiddirektoram Pēterim Špakovskim. Domes juridiskā dienesta pārstāvji pauda viedokli, ka interešu konflikts nerodas.
Stiprs naudas pumpis ne parks • 2019. gada 2. augustā, 20:03
Dīvainības tai parkā ir. Raksta, ka biedrība apsaimnieko, bet apmeklētāji redz pavisam ko citu - parks ir aizlaists. Tātad tā biedrība ir uztaisīta kā pašvaldībai pietuvināts naudas pumpis savām kabatām un sastāv no pašvaldībai pietuvinātajiem un pašvaldības bijušajiem/esošajiem darboņiem, kuri velk ārā naudu, bet grābekli rokā neņems. Bet vēl dīvainākas lietas parādās kadastra lapā - parks it kā ir pašvaldības īpašums, bet parka vidus ar piebraucamo ceļu un torni (viss kalns) tagad ir atdalīts no pašvaldības īpašuma Pavasara gatves 10, un pieder juridiskai personai - ar adresi Laukmales iela 6! Kurš tagad vairs var garantēt, ka juridiska persona pēkšņi nepārtaps fiziskā, un arī pārējais parks pamazām netiks sadalīts "juridisku personu" īpašumos?
lai vienmēr prieks un VESELĪBA • 2019. gada 2. augustā, 20:01
Benitas kundzei ! Jūsu ģimenes parks ļoti patika arī jūrmalniekiem !
JA • 2019. gada 2. augustā, 19:34
Biju vakar tur cilveku nau un aizaudzis nekas jauns nenotiek...torni uskapt nevar lenta bistami
Divi vārdi parkam, stiprs parks • 2019. gada 2. augustā, 16:04
Šobrīd ceļu krustojumā netālu no Purva takas Latv. vides aizsardzības fonda uzraksts kā tikko uzlikts uz plāksnes ar zilu pamatu un uz masīva apaļkoka "Dendroloģiskais parka "Lazdu kalni"". Tagad vajadzētu otru uzrakstu, cienot tā veidotājus. Vai tad LVAF nebija informēti par parka nosaukumu?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet