Atgriezties pie raksta

Vēl trīs dienas iedzīvotāji var izteikt viedokli par pārvada izbūvi Ogrē

Līdz 15.augustam Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par ieceri Ogrē, Kalna prospektā, izbūvēt pārvadu pār dzelzceļa pārbrauktuvi.

Publiskā apspriešana par pārvada izbūvi tika uzsākta 12.jūlijā. Savukārt 30.jūlijā Ogres novada pašvaldībā notika publiskās apspriešanas sanāksme, kurā ikviens interesents varēja uzdot jautājumus. Vislielākā iedzīvotāju interese bija par to, kāpēc pašvaldība nolēmusi iepriekš apspriestā tuneļa būvniecības vietā būvēt pārvadu.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis skaidro, ka pēc visu institūciju prasību apkopošanas, izstrādājot būvprojekta ekonomisko daļu kas tiek veikts būvprojekta izstrādes noslēgumā, tuneļa izbūves izmaksas pieauga līdz 16 milj. EUR (ar PVN - 20 milj. EUR).


"Ņemot vērā Ogres novada pašvaldības budžeta iespējas, kā arī ierobežoto valsts finansiālo atbalstu, mēs apzināmies, ka tik dārgs projekts pašu spēkiem nebūtu īstenojams, Tāpēc uzrunājām speciālistus un ekspertus, kuri ieteica alternatīvu – pārvada izbūvi," norāda E.Helmanis. "Mēs neizvēlamies ne tuneli, ne pārvadu, mēs izvēlamies mūsu pilsētai ekonomiski izdevīgāko variantu."


Provizoriskie aprēķini liecina, ka pārvada būvniecības izmaksas varētu būt uz pusi mazākas, nekā šobrīd aprēķinātās tuneļa būvniecības izmaksas, jo pārvads ir vienkāršāka būve, arī tā uzturēšanas izmaksas zemākas.


Pārvada konstrukcijas garums plānots 187 metri, tas sāksies Kalna prospektā pie krustojuma ar Skolas ielu un beigsies pie krustojuma ar Upes prospektu, kur plānots izbūvēt satiksmes apli. Abās pārvalda pusēs paredzētas atbalsta sienas apmēram 50 m garumā. Uz pārvada būs 2 joslas, katra 3,75 m platumā. Aiz drošības barjeras, nodalot no brauktuves, paredzēta arī atsevišķa zona gājējiem un velosipēdistiem. 


Publiskā apspriešana noslēgsies 15.augustā. Iedzīvotājus aicina izteikt savu viedokli, ierosinājumus, aizpildot aptaujas anketas vai brīvā formā, tos nosūtot pa pastu vai elektroniski uz e-pastu ogredome@ogresnovads.lv. Iepazīties ar publiskās apspriešanas dokumentiem var Ogres novada pašvaldības ēkas 4. stāva vestibilā, Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas darba laikā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44399

2019. gada 12. augustā, 17:49, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

antiskeptiķis • 2019. gada 15. augustā, 13:04
Sūds par bitēm! Katrā ziņā pārvads ir nesalīdzināmi labāks par tuneli. Izmaksas, protams, augs nepārtraukti jebkurā gadījumā, jo nevajag aizmirst, ka dzīvojam korupciju valstī, bet lai nu kā, pārvads ir optimālākais variants, Re, zelta vērtais tilts Rīgā ar ir satiksmei draudzīgs, neskatoties uz simtkārtēju sadārdzinājumu dižo vīru kabatas piepildot.
Skeptiķis • 2019. gada 14. augustā, 18:25
Nez kā viņi zin, ka izmaksas būs uz pusi mazākas, ja vēl nav bijis iepirkums? Tunelim taču arī rēķināja un nez kāpēc beigās dome stāsta ka, kāds brīnums! - izrādījās, ka ir uz pusi lielākas nekā sākotnēji "prognozēts"...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet