Atgriezties pie raksta

Rīgas HES ūdenskrātuvē pazeminās ūdenslīmeni

No 15. augusta līdz 15. septembrim, atsaucoties Ogres pašvaldības lūgumam, AS "Latvenergo" nodrošinās pazeminātu ūdenslīmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē. Šajā laikā pašvaldība organizēs Ogres upes straumvirzes dambja izbūvi.

Šajā periodā plānota ūdens līmeņa pazemināšana ūdenskrātuvē augstuma atzīmju robežās no 16.25 līdz 16.75 metriem LAS-2000,5 (Latvijas normālo augstumu sistēmā), kas būs 1.4 līdz 1.9 metriem zemāk par ūdenskrātuves normālo uzstādinājuma līmeni.


Minēto darbu izpildei ir saņemti visi nepieciešamie saskaņojumi, ievērojot Rīgas HES ūdens resursu lietošanas atļaujā noteiktos nosacījumus.


Ūdenslīmeņa pazemināšanas periodā Ogres pašvaldība organizēs jauna aizsargmola (straumvirzes) izbūvi pie Ogres upes ietekas Daugavā. Aizsargmola būvniecība mazinās hidraulisko pretestību Ogres upes lejastecē, gultnes piesērējumu, ledus sastrēgumus, krastu nobrukumu veidošanos un ūdens līmeņa celšanās iespējas. Hidrobūve aizsargās Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē palu laikā.


AS "Latvenergo" Rīgas HES strādā atbilstoši Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izsniegtās Ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumiem. Ūdens līmeņa pazemināšana un atjaunošana Rīgas HES ūdenskrātuvē notiks pakāpeniski.


Ūdenslīmeņa svārstības būs novērojamas arī Rīgas HES ūdenskrātuves ietekmes zonā esošo pašvaldību teritorijās: Ķekavas, Ogres, Ikšķiles un Salaspils novadā. Rīgas HES ūdenskrātuves ietekmes zonā esošajiem iedzīvotājiem un strādājošiem uzņēmējiem, kuru nodarbošanās saistīta ar ūdens izmantošanu, jārēķinās ar ūdenslīmeņa pazemināšanos un jāņem vērā, ka ūdenslīmeņa atkāpšanās ir atkarīga no krastu reljefa, stāvuma vai lēzenuma pakāpes.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44402

2019. gada 13. augustā, 10:04, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

viedoklis nepareizs • 2019. gada 14. augustā, 11:05
Un kā ta būs ar laivu parādi pilsētas svētkos?!? Jau tā upe aizaugusi, tagad vel ūdeni nolaidīs, būs laivu stumšanas parāde? :D
ogrēniete • 2019. gada 13. augustā, 22:32
Šī dambja izbūve neko neatrisinās.To saprot jebkurš apmēram 60 gadus vecs ogrēnietis,kurš atceras Daugavu un Ogres upi pirms uzpludināšanas,t.i.pirms Rīgas HES uzcelšanas.Ogres upei dabiskais ceļš uz Daugavu jeb vecā upes gultne ir caur t.s. Varžu dīķi.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet