Atgriezties pie raksta

114 iemītnieku Ogres pansionātu sauc par savām mājām Foto

11.augustā SIA "Ogres rajona slimnīcas" struktūrvienībai - Sociālās aprūpes centram "Ogre" jeb Ogres pansionātam apritēja desmit gadu kopš tā dibināšanas. 

Nozīmīgā gadskārta tika atzīmēta divos pasākumos – 13.augustā godināja pansionāta ilggadējos darbiniekus, bet 20.augustā – iemītniekus, kuri pansionātā uzturējušies visilgāk.


"Esam priecīgi, ka jūs esat šeit, un daži no jums pansionātā uzturas kopš tā dibināšanas. Ir klienti, kuri izlēmuši doties mājās, bet tik un tā atgriezušies. Tātad viņiem pie mums ir paticis, un viņi ar dzīvi pansionātā ir apmierināti. Tā ir atzinība arī mūsu darbinieku paveiktajam. Mēs esam gandarīti, ka jums ir laba veselība, ka jūs smaidiet, dziediet un spēlējiet teātri, priecājaties par dzīvi šeit un dzīvi vispār," savā uzrunā pauda Sociālās aprūpes centra "Ogre" vadītāja Astrīda Zīverte-Upeniece.


A.Zīverte-Upeniece un sociālā darbiniece Dzintra Švirkste sveica iemītniekus, kuri pansionātu par savām mājām sauc jau daudzus gadus. Skaistus rudens ziedus saņēma iemītnieki, kuri šeit uzturas vairāk nekā piecus gadus. 


"Visilgāk kopā ar mums, no pašas pansionāta dibināšanas dienas ir Inga. Viņa pie mums dzīvo jau kopš 2009.gada," saka Dz. Švirkste. Inga Gedrovica ir no Bauskas. Pirms desmit gadiem viņu meita iekārtoja Ogres pansionātā. Kā atklāj pansionāta veterāne, viņa šeit jūtas ļoti labi un ir apmierināta ar dzīvi Ogres pansionātā. Deviņus gadus pansionātā aizvadījusi Marta Broka, kura nupat – 6.augustā – nosvinējusi savu simto dzimšanas dienu. Viņa uz ilggadējo iemītnieku sumināšanu neieradās, bet saņēma apsveikumus savā istabiņā.


Reti kurš no iemītniekiem ir plānojis pavadīt mūža nogali vai laiku pēc smagas slimības pansionātā, bet liktenis tā iegrozās, ka nepieciešama palīdzība, atbalsts un sapratne.


Bijusī jumpraviete Natālija Bojāre atceras savu nonākšanu pansionātā: "Man bija bezizejas situācija. Es piezvanīju uz pansionātu, un vadītāja mani laipni aicināja pārcelties šeit uz dzīvi. Es biju ar mieru to darīt, tikai vēlējos atsevišķu istabiņu. Šo lūgumu izpildīja. Es sirsnīgi pateicos vadītājai par sniegto atbalstu."


Ogrēnietis Kārlis Gailītis stāsta, ka, dzīvojot Ogres pansionātā jau piecus gadus, katru gadu piedalījies dažādos sadraudzības un sporta pasākumos starp pansionātiem: "Esmu pabijis vai visos pansionātos Latvijā, taču mūsējais – Ogres pansionāts – ir vislabākais un modernākais, bet apkalpojošais personāls ir eņģeļi."


Šobrīd par savām mājām Ogres pansionātu sauc 114 iemītnieku (kopumā pansionātā ir 140 vietas). Ogrēniete Silvija Dukāte, kura pansionāta jubilejas pasākumā pārstāvēja Ogres Politiski represēto klubu, atcerējās epizodi no savas ģimenes dzīves. Ogres pansionātā vairākus gadus mitinājās viņas vīramāte. Vienojušies, ka kundze paciemosies pāris dienas pie tuviniekiem. Taču jau pirmajā vakarā, tuvojoties gulēt ejamajam laikam, lūgusi, lai viņu ved uz mājām – pansionātu.


Ogres pansionātā iemītniekiem ir radīti komfortabli sadzīves apstākļi – vienvietīgas vai divvietīgas istabiņas, duša, ledusskapis, televizors, kā arī iespēja saņemt sociālo un medicīnisko rehabilitāciju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44458

2019. gada 21. augustā, 12:48, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet