Atgriezties pie raksta

Baltijas ceļa 30. gadadienu atzīmēs arī Ogrē

23.augustā aprit 30 gadu, kopš aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu.

Akcija tika organizēta, lai pieminētu 1939.gada 23.augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un  stiprinātu cits citu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.


Visā Latvijā tiks atzīmēta akcijas "Baltijas ceļš" trīsdesmitā gadadiena. 23.augustā Rīgas pils Svētā gara tornī plīvo trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – karogi. To svinīgajā pacelšanā piedalījās Valsts prezidents Egils Levits, Latvijas Tautas frontes līderis Dainis Īvāns, akcijas “Baltijas ceļš” organizatore Sandra Kalniete un trīs bērni no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, simboliski pārstāvot Baltijas jauno paaudzi.


Ogrē, pilsētas svētku "Dzīve ir kino" ietvaros, 23.augustā plkst.19.00 Ogres centra skvērā varēs noskatīties filmu "Baltijas brīvības ceļš". Tā ir 2014. gadā izdota Latvijas dokumentālā filma. Filmas režisors ir Askolds Saulītis.


Filmā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20.gadsimta sākumā. Pirmie ciešākas sadarbības soļi tika sperti 1920. un 1930.gados, tomēr tie nespēja novērst valstu neatkarības zaudēšanu. Izcilākais Baltijas tautu sadarbības piemērs ir 1989. gada 23. augustā notikusī demonstrācija pret Molotova - Ribentropa paktu - Baltijas ceļš, kas pulcēja gandrīz 2 miljonus cilvēku sadot rokas un izveidot dzīvo ķēdi no Tallinas līdz Rīgai un Viļņai.


Tas bija arī solis tuvāk neatkarības atjaunošanai, sabrūkot PSRS. Baltijas ceļš ir process, kura rezultāts ir realitāte, kurā mēs pašlaik dzīvojam. Dižās sociālās, ekonomiskās un politiskās 1990. gadu pārmaiņas un atkalapvienošanās ar Eiropas politisko, sociālo un kultūras vidi. Baltijas brīvības ceļš ir trīs valstu - māsu sadarbība un arī sāncensība brīvās pasaules un brīvā tirgus apstākļos, esot plecu pie pleca gan priekos, gan arī grūtībās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44476

2019. gada 23. augustā, 10:49, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet