Atgriezties pie raksta

Ogres pilsētas svētkos dots starts būvdarbu uzsākšanai jaunā objektā Pārogrē Foto

23. augustā topošās elektronisko sistēmu ražošanas ēkas Ogrē, Akmeņu ielā 74, pamatos ievietota kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulā ievietots vēstījums, jubilejas monētu ar Ogres novada ģerboni, kā arī pārnovadu laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" un Ogres novada pašvaldības informatīvā izdevuma "Ogrēnietis" numuri. 

Svinīgajā pasākumā piedalījās Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, SIA "Arčers" valdes locekle Maija Baltgalve, būvnieku, pašvaldības un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.


"Šeit veidosies ražotne, kur perspektīvā būs vismaz 120 darbavietas. Tas būs liels atspaids jaunizveidotajam Ogres novadam, kur darbu varēs atrast gan ogrēnieši, gan ikšķilieši, gan lielvārdieši un ķegumieši. Valsts un  pašvaldības uzdevums ir radīt darbavietas, kā arī cienīt uzņēmēju, celt viņu godā. Ar laiku beigsies Eiropas nauda, bet uzņēmēji paliks. Uzņēmējdarbība veicinās mūsu valsts attīstību. Latvijai bez ražošanas un uzņēmējiem nav nākotnes," sacīja pašvaldības vadītājs.


Lai revitalizētu degradēto teritoriju Ogrē, Akmeņu ielā 74, kas atrodas Pārogres industriālās zonas teritorijā, 2019. gada 28. jūlijā Ogres novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA "Arčers” par elektronisko sistēmu ražošanas ēkas būvniecību, kas tiek īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "Degradētās teritorijas Pārogres industriālajā parkā revitalizācija" ietvaros.


"Būvniekiem līdztekus spāru svētkiem un objekta nodošanai kapsulas ievietošana ir vieni no nozīmīgākajiem svētkiem," norādīja SIA "Arčers" valdes locekle Maija Baltgalve. "Man vienmēr ir bijis liels prieks piedalīties kapsulas ievietošanā objektos, kas rada pievienoto vērtību. Tas nav izklaides centrs vai kārtējais lielveikals. Kā jau uzsvēra Ogres novada domes priekšsēdētājs, tas ir pats svarīgākais, ka Latvijā attīstās ražošana un tiek radītas jaunas darba vietas. Kā Latvijas patriotiem un atbildīgam uzņēmumam vienmēr gandarījums piedalīties šādos procesos."


Degradēto teritoriju paredzēts pārveidot tā, lai to piemērotu inovatīvu un augstas pievienotās vērtības produktu ražošanai, tostarp elektronikas nozarē, kas veido lielāko apgrozījumu starp augstas pievienotās vērtības nozarēm pašvaldībā, tādējādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātības veicināšanu Ogres novadā, vienlaikus īstenojot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi. Lai to panāktu, tiks izbūvēta ražošanas ēka, kā arī komunikācijas un piegulošā infrastruktūra. Objekts ir teju 7000 kvadrātmetru platībā.  Pirmajā stāvā tiks izvietota ražotne, otrajā stāvā - administratīvās, bet trešajā - tehniskās telpas. Plānots arī izbūvēt autostāvvietu 120 automašīnām.


Būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2020.gada augustam.


Ar atklātas izsoles palīdzību ražošanas ēkas nomas tiesības 2018. gada 15. augustā ir ieguvusi SIA "Quality Jobs". Atbilstoši projekta īstenošanas nosacījumiem, nomnieks ražošanas ēkā pēc tās izbūves ieguldīs 1 miljonu eiro nefinanšu investīcijas, kā arī tiks izveidotas 120 jaunas darba vietas. Realizējot projektu, tiks sakārtota degradētā teritorija 1,535 ha platībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44477

2019. gada 23. augustā, 12:12, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

technikis • 2019. gada 26. augustā, 18:45
Jāsaka, ka īsti nav skaidrs, kur radīsies tā augstā pievienotā vertība. Diemžēl pati elektronisko iekārtu ražošana nav ar pārāk augstu pievienoto vērtību. Ražošana kā ražošana. Lai produktam būtu augsta pievienotā vērtība, tanī jāiegulda intelektuālais potenciāls. Par piemēru varētu kalpot jaunu elektronisko produktu izstrāde, kuros būtu ieguldīts liels elektronikas speciālistu, programmetāju un ideālā gadījumā zinātnieku darbs. Ja šis produkts būtu inovatīvs un pieprasīts pasaules tirgū, tad te tastos šī augstā pievienotā vērtība. Saprotams, ka šādas izstrādnes noslēdzošais posms ir ražošana, kas pati par sevi nedod augstu pievienoto vērtību. BET zināms solis pareizajā virzienā tas ir. Mums ir jācenšas pēc projektēšanas, programmēšanas un zinātniskās darbības izvietošanu novadā. Zināms speciālistu potenciāls mums jau ir. Vajag tikai viņus likt pie darba un panākt, lai klerki iniciatīvas nenokož jau pašā saknī.
pensionars • 2019. gada 23. augustā, 15:18
Andri tu esi malacis.
R • 2019. gada 23. augustā, 14:39
iekšpagalmi nav pasvaldiibas dariishana!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet