Atgriezties pie raksta

Ogrē norisinājās militāri patriotiskās audzināšanas pārgājiens "Sagaidot Mazās Juglas kaujas 102. gadadienu"

Šodien, 5. septembrī Zilajos kalnos norisinājies militāri patriotiskās audzināšanas pārgājiens "Sagaidot Mazās Juglas kaujas 102. gadadienu".

Kauja pie Mazās Juglas ir viens no lielākajiem latviešu strēlnieku varonības un cēlsirdības apliecinājumiem Latvijas vēsturē. 1917. gada 1. septembra rīts Rīgas frontē sākās ar iespaidīgu artilērijas uguni. Vācu šāviņi atstāja nomācošu iespaidu uz 12. armijas karavīriem. Pārnesot uguni uz ienaidnieka aizmuguri, pēc vairākām stundām uz priekšu devās kājnieki, kuri forsēja Daugavu, virzoties pa trīs izveidotiem koka pontonu tiltiem. Kopumā Krievijas karaspēks neizrādīja vērā ņemamu pretestību, un atsevišķas 12. armijas daļas haotiski atkāpās, vācu divīzijām virzoties Ogres un Salaspils — Mazās Juglas virzienā. Šīs cīņas laikā savas dzīvības zaudēja liels daudzums Latvijas aizstāvju, kurus mēs atceramies un godinām. 


Kā jau ierasts, arī šogad norisinājās militāri patriotiskās audzināšanas pārgājiens, kura mērķis ir informēt un pastāstīt skolniekiem par Mazās Juglas vēsturi, rosināt patriotisma garu, izkopt nacionālo pašapziņu, izrādīt cieņu visiem kritušajiem, kas cīnījās par Latvijas valsti, izrādīt skolniekiem militāro ekipējumu un tehniku, kā arī dot iespēju piedalīties dažādās aktivitātēs un sacensībās.


Pārgājienā piedalījās skolnieki no 5.-12. klasēm no Ogres novada, Ikšķiles novada, Ķeguma novada un Lielvārdes novada. Šogad pārgājienā piedalījās vairāk nekā 1000 skolēnu.


Pasākuma sākumā skolnieki un citi dalībnieki pulcējās pie Zilo kalnu sākuma, kur uzsāka pārgājienu un caur slēpošanas trasi nonāca gala mērķī - Dubkalnu karjerās.


"Tieši strēlniekos nobrieda Latvijas gars, viņi atdeva visu sevi. Latvijas valsts vēl pat nebija dzimusi, bet viņi jau lēja asinis par to. Mūsos katrā tek šo varoņu asinis, mēs bieži runājam par patriotismu, bet kas tas ir? Tā ir sajūta, ka katrs ir gatavs paņemt kaut ko no sevis un dalīties kopējās idejas vārdā. Kopējā ideja ir vienota Latvijas valsts. Kad jaunieši gāja kaujā viņi nedomāja par sevi, bet gan par savu valsti. Mums ir jānovērtē, ka dzīvojam brīvā valstī un, ka mūsu valstī ir miers." uzrunā sacījis Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. Tāpat E.Helmanis uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi būt ne tikai savas valsts patriotam, bet arī novada, un ar lielu goda sajūtu nest sava novada karogu.


Savukārt, Ikšķiles novada domes izpilddirektors Māris Martinsons savā runā uzsvēra, ka ar patriotismu nepiedzimst, tas ir jāieaudzina: "Lai mēs varētu godināt strēlniekus, ir jāmīl sava valsts un jābūt patriotiskam pret savu zemi, tikai tā mēs varam godināt gan 1917. gada kaujas kritušos varoņus, gan arī citās nozīmīgās kaujās kritušos".


Virskapelāns Elmārs Pļaviņš savā runā izteica novēlējumu ticēt Dievam, savai valstij, tuviniekiem, kā arī uzsvēra, ka šī ir lieliska tradīcija, kas atgādina visiem par to, ka Latvijas armija gādā par mūsu valsts drošību.


Vairākas stundas jauniešiem no dažādām skolām bija iespēja apskatīt aprīkojuma paraugdemonstrējumus, kurus nodrošināja Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons, NBS Gaisa spēki, Militārā policija, NATO bataljons, Rekrutēšanas atlases centrs, Ogres muzejs, Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža", Ogres novada sporta centrs un Ogres un Ikšķiles TIC.


Dienas nobeigumā notika sporta aktivitāšu labāko klašu apbalvošana, kurā 1. vietu ieguva Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 12. klase, 2. vietu ieguva Jaunogres vidusskolas 8. b. klase un 3. vietu ieguva Ogres 1. vidusskolas 6.d klase.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44600

2019. gada 5. septembrī, 16:55, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet