Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši atbalsta Eiropas Mobilitātes nedēļas aicinājumu

Eiropas Mobilitātes nedēļa 2019 šogad notiek no 16. līdz 22. septembrim, tās mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi pārvietojoties ar riteni, kājām un sabiedrisko transportu. 


 

Iesaistoties Mobilitātes nedēļas aktivitātēs, daudzi Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki šorīt uz darbu devās kājām vai ar velosipēdu, savus auto atstājot mājās.


Darbinieki, kuri dzīvo Rīgā, Lielvārdē un Ikšķilē, arī priekšroku devuši sabiedriskajam transportam – vilcienam. Ir arī tādi, kas uz darbu atbraukuši vairāki vienā automašīnā, mainot ikdienā ierasto lietu kārtību un veicinot degvielas radīto izmešu samazināšanu – katrā ziņā četri auto rada vairāk izmešu nekā viens.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pagājušajā nedēļā aicināja gan centrālās administrācijas, gan pašvaldības iestāžu darbiniekus visu šo nedēļu uz darbu un mājup no darba doties kājām, ar velosipēdiem vai sabiedrisko transportu, savus auto atstājot mājās. “Ar šo akciju ikviens no mums dos ieguldījumu vides saudzēšanā un arī katrs pats savas veselības uzlabošanā. Redzot mūsu apņemšanos pavadīt nedēļu bez auto, mūsu piemēram sekos arī citi mūsu pilsētas, novada un kaimiņu novadu iedzīvotāji,” uzsver domes priekšsēdētājs un aicina visus iedzīvotājus, kuri ikdienā pārvietojas ar automašīnu, Mobilitātes nedēļā mainīt ieradumus un izvēlēties citu pārvietošanās veidu.


Mobilitātes nedēļas pirmās dienas rītā pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki, kuri uz darbu devās ar velosipēdu, tostarp arī domes priekšsēdētājs E.Helmanis, piestāja Brīvības ielas gājēju promenādē pie Latvijas monumentālā karoga, viņiem pievienojās arī “kājnieki” un ar vilcienu atbraukušie.  


 


Jāpiebilst, ka šorīt Ogres ielās varēja pamanīt vairāk riteņbraucēju nekā ikdienā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44693

2019. gada 16. septembrī, 11:54, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet