Atgriezties pie raksta

No nākamā gada samazinās bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apmēru

No nākamā gada Latvijā paredzēts samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apmēru, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV").

Ministre stāstīja, ka līdzšinējo deviņu mēnešu vietā bezdarbnieka pabalstu no nākamā gada plānots maksāt astoņus mēnešus. Pirmos divus mēnešus pabalsts būs 100% apmērā no piešķirtā pabalsta, nākamos divus – 75% apmērā, nākamos divus – 50%, bet pēdējos divus – 45% apmērā. 


Šobrīd visiem bezdarbniekiem neatkarīgi no darba stāža pabalstu izmaksā deviņus mēnešus. Pirmos trīs mēnešus - 100% apmērā, nākamos trīs - 75% apmērā, bet pēdējos trīs – 50% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra, ziņo LETA.


Izmaiņas bezdarbnieku pabalsta izmaksā, iespējams, motivēs cilvēkus ātrāk atgriezties darba tirgū, jo darba rokast trūkst, sacīja ministre, norādot – vidēji bezdarbnieka pabalsts tiek izmantots četrarpus mēnešus.


Izmaiņas citos pabalstos nav gaidāmas, piebilda ministre.


KONTEKSTS:


Finanšu ministrija pēc 2020. gada valsts budžeta prioritāšu akceptēšanas valdībā norādīja, ka, ņemot vērā darbaspēka nepietiekamību Latvijā, kā arī reģistrēto bezdarbnieku skaita samazinājumu, Labklājības ministrijai jāpārskata bezdarbnieku pabalsta politika un jāsagatavo attiecīgi grozījumi likumā par apdrošināšanu bezdarba gadījumā. Tādējādi bezdarbnieku pabalstu politikas pārskatīšana fiskālo telpu 2020. gadā uzlabo par 12 miljoniem eiro.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44698

2019. gada 16. septembrī, 13:55, Aktualitātes
LSM.LV

Jaunākie komentāri

anna • 2019. gada 16. septembrī, 20:50
pareizi, jau sen vajadzēja !!!!!! pilsētā darbu atrast var VIENMĒR!!!!!
! • 2019. gada 16. septembrī, 20:35
Lai palielinātu pensijas, kaut kur tā nauda jāņem. Šis nav sliktākais variants, jo pēdējo mēnesi tāpat tas pabalsts ir mazs. Labi, ka tiek tiek, kam patiešām vajag. Cilvēkiem taču joprojām 8 mēnešus maksās bezdarbnieka pabalstu. Ja jau neatrada darbu 8 mēnešos, tad diez vai tas 1 mēnesis kaut ko manīs. Bet tas, ka naudu atrada, lai pieliktu tiem, kam 10 gadus nav pielikuši, ir cerīgi.
Bumerangs • 2019. gada 16. septembrī, 20:34
Nekas, īsi pirms saeima vēlēšanām paildzinās statusa iespēju, jo šie vēži tiks no kulītes izmesti.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet