Atgriezties pie raksta

Norisinājies Sporta tūrisma piedzīvojums Ogres Zilajos kalnos

14. Septembrī, Ogres Zilajos kalnos norisinājās Sporta Tūrisma piedzīvojums, kura ietvaros dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Sporta tūrismu, pavadīt dienu svaigā gaisā, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, paplašināt savu redzes loku, iepazīstot jaunu sporta veidu, kā arī apgūt praktiskas iemaņas tūrismā, piemēram, mezglu siešanā, ugunskura iekurināšanā, gaisa trašu pārvarēšanā, telšu celšanā un vienkārši lieliski pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem.

Apmeklēt pasākumu tika aicināti bērni un jaunieši vecumā no 10 gadiem. Par spīti nelabvēlīgajām laika prognozēm, laiks izvērtās saulains un silts, kas vēl variāk ļāva baudīt šo īpašo sporta pasākumu.


Pasākuma sākās ar svinīgu atklāšanu, pēc kuras komandas devās trasē, lai pāvarētu šķēršļu joslas. Sporta tūrisms ir sports, kura mērķis ir uzlabot personas prasmes un iemaņas dabisko šķēršļu pārvarēšanā. Tūrisma sportiskums sastāv no dabisku šķēršļu pārvarēšanas, dažādu taktiku un metožu pielietošanas šķēršļu pārvarēšanai. Šis sports lieliski saliedē komandas biedrus un ļauj baudīt dabu.


Tagad tik populārās, jauniešu vidū, atpūtas trases koku galotnēs ir komercializēts sporta tūrsima atvasinājums. Visas dienas garumā pasākuma dalībniekiem bija iespēja iemācīties siet dažādas sarežģītības mezglus, kas lieti noderēs arī ikdienā, pārbaudīt savu līdzsvara izjūtu kā arī izpratni par tūrismu kā sportu. To, cik būtiskas ir pareizu mezglu siešanas prasmes, dalībniekiem bija iespēja pārliecināties pārvarot nogāzi uz augšu, uz leju un traversu. Veiklību un komandas saliedētības pārbaude noteikti bija kopīga purva pārvarēšana, telts celšana un ugunskura iekurināšana. Līdzsvara meistarību dalībnieki varējā pārbaudīt pārvarot vairākas virvju trases, jeb Slackline. Šis bija pirmais šāda veida pasākums Ogrē, kas aicināja jauniešus izmēģināt ko jaunu un nebijušu.


Cerams, ka šis kļūs par ikgadēju pasākumu un pieņemsies spēkā pulcējot arvien vairāk dalībniekus.


Pasākumu rīkoja Biedrība 'Nesēdi mājās" Ogres novada pašvaldības projekta konkursa "Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!" ("R.A.D.I. – Ogres novadam") ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44710

2019. gada 17. septembrī, 12:11, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Garamgājēs • 2019. gada 17. septembrī, 15:09
Biju pastaigāties ar suņuku, laikā kad notika passakums, izskatijās forši.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet