Atgriezties pie raksta

Ogres novada dome lēmusi Brīvības ielu 40 turpmāk iekārtot kā Jauniešu māju

Šodien, 19. septembrī, notika Ogres novada domes sēde, kuras laikā tika apspriests jautājums par Ogres novada pašvaldības īpašumā nekustamo īpašumu Brīvības ielā 40, Ogrē, turpmāk izmantot kā Jauniešu māju.

Ņemot vērā līdzšinējo Ogres novada pašvaldības institūciju veiktās aktivitātes darbam ar jaunatni, Ogres novada pašvaldības dome 2019.gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu, ar kuru citu starpā izvirzīja jaunas prioritātes jaunatnes politikas īstenošanā Ogres novada administratīvajā teritoriojā iesaistītās personas un to kompetenci šīs politikas nozarē. 


Ogres novada pašvaldība izvirzīja jaunas prioritātes attiecībā uz jauniešu līdzdalību jaunatnes politikas izstrādē un īstenošanā, kā arī pamatprincipus finanšu piešķiršanai jauniešu iniciatīvām, līdzdalībai lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē, kā arī darbam ar jaunatni. Lai to īstenotu, Ogres novada pašvaldība ir iecerējusi izveidot Ogres novada Jauniešu māju, kurā darbotos Jaunatnes lietu komisija, Skolēnu dome un Ogres novada jauniešu dome. Šādas Jauniešu mājas ir un veiksmīgi darbojas arī citās Latvijas pašvaldībās.


Ogres novada Jauniešu māja darbosies kā Ogres novada pašvaldības izglītības pārvaldes iestāde un tās mērķis būtu nodrošināt aktivitāšu un pasākumu kopumu, kas veicina zināšanu un prasmju apguvi jauniešu patstāvīgās dzīves uzsākšanai.


Jauniešu māja piedāvātu jauniešiem iespēju pilnveidoties dažādās ārpusskolas izglītojošās nodarbībās, sadarboties ar jaunatnes jomas saistītām pašvaldības un valsts mēroga iestādēm, aktīvi iesaistīties brīvprātīgajā darbā, piedalīties starptautiskajos projektos, rīkot koncertus, teātra izrādes, izstādes un izglītojošas tikšanās.


Izvērtējot šī brīža Ogres novada pašvaldības resursus, tika secināts, ka šobrīd Ogres novada pašvaldībai nav brīvu telpu, lai izvietotu Ogres novada Jauniešu māju. 2018. gadā Ogres novada pašvaldība uzdeva SIA "PBR" veikt izpēti un izstrādāt priekšlikumus Ogres novada Jauniešu mājas izveidei Ogres pilsētā. Saskaņā ar SIA "PBR" veikto izpēti, atbilstošākā vieta Jauniešu mājas izvietošanai tika atzīta teritorija starp Brīvības un Tīnūžu ielas krustojumiem. Šī teritorija atrodas Ogres pilsētas centrā un būtu ērti sasniedzama no visām Ogres novada domes pašvaldības izglītības iestādēm. Izvērtējot teritorijā starp Brīvības un Tīnūžu ielas krustojumiem esošos nekustamos īpašumus tika konstatēts, ka atbilstošs Ogres novada Jauniešu mājas izvietošanai ir nekustamais īpašums Brīvības ielā 40, Ogrē.


2019. gada 7. augustā Ogres novada pašvaldība saņēmusi vēstuli no Zemkopības ministrijas, kurā tika informēts, ka, lai Zemkopības ministrija varētu uzsākt MK projektu sagatavošanu, nepieciešams Ogres novada pašvaldības lēmums par nekustamā īpašuma pārņemšanu. 


Ogres novada domes priekšsēdētājs E.Helmanis domes sēdē pirms lēmuma pieņemšanas: "Mēs uzsākām ar zemkopības ministru sarunu, kuras rezultātā mēs spējām pārliecināt, ka Ogrei šī ēka ir nepieciešama. Jaunieši bija izteikuši vēlmi par jauniešu māju, jo viņi brauca uz citām pašvaldībām Latvijā un redzēja daudz piemēru, kā attīstās un darbojas jauniešu mājas. Mums bija uzstādīts mērķis atrast jauniešiem telpas, kurās viņiem būs iespēja veikt dažādas aktivitātes un izpausties. Beidzot jauniešiem būs sava ēka, kura ir jāpiepilda ar saturu."


Domes sēdē deputāti vienbalsīgi nobalsoja par sagatavoto lēmumprojektu, lūdzot valstij nodot Ogres novada pašvaldības īpašumā bez atlīdzības likumā noteikto pašvaldības funkciju izpildes nodrošināšanai nekustamo īpašumu Brīvības ielā 40, Ogrē.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44731

2019. gada 19. septembrī, 12:58, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ženijai • 2019. gada 21. septembrī, 06:17
Ieteiktu jums pārcelties. Nav labi dzīvot pilsētā, kur viss slikti. Lielvārde jau iepazīta, varbūt tā jums būs labāka dzīvesvieta?
.... • 2019. gada 20. septembrī, 10:15
Eu, Helmani, tā kā Ogrenet ir tavs privātais portāls tad lūdzu taisi cenzūru, dzēs debīlos komentārus. Nepieļauj debīlu reklāmu. Tev portālā daudz darbinieku ,ja tie negrib godīgi strādāt tad atlaid no darba. Paņem tos kas grib strādāt. Citādi tauta par tevi var nebalsot. Pagaidām tu esi labs ,bet cik ilgi?
ženija • 2019. gada 19. septembrī, 18:48
Prioritātes ir dabas aizsardzība, iemācīt ka sargāt dabu, organizēt , lai nebūtu Ogre par atkritumu pilsētu. Izstaigājot Lielvārdē lielu teritoriju , neredzēsiet ne pudeles grāvjos , ne atkritumus, toties Ogrē ārpus centra ir īsta atkritumu bedre.Pilsētas centru laiza 10 reizes, bet piepilsēta kāda izskatās, kauns?Te raksta , ka būs kaut kādi mistiski projekti, tik tiešām mistiski. Jābūt visiem pieejams plāns- kas tie par projektiem. Jebšu kārtēja naudas atmazgāšana. Kā tas bija mistiska iestāde pie Vetklīnikas Brīvības ielā. Sienās pie atslēgām uz loka tilta, kāpēc nesienieties par netīrību, kāpēc sabojāja skvēru, uztaisot par poligonu. Kāpēc noņēma reklāmas stabu? Kur tagad var uzzināt par pasākumiem Ogre? Man nevajag meklēt interneta, nav laika, man vajag pārskatāmu reklāmu, skrienot pa pilsētu. Pilsēta notiek viss ačgārni. Daudzi mani paziņas tam piekrīt.Un kas tās par aktivitātēm ko veiks jaunieši.?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet