Atgriezties pie raksta

Pagājušajā nedēļā Suntažos tika uzsākti jaunā tirgus laukuma izbūves darbi

Tirgus laukuma izbūve notiek Suntažu centrā, nekustamajā īpašumā "Tirgus placis", reģionālo autoceļu P4 autoceļš Rīga—Ērgļi un P8 autoceļš Inciems—Sigulda—Ķegums tuvumā.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks izbūvēts labiekārtots, bruģēts tirdzniecības laukums 785 m2 platībā. Laukumā būs izvietotas 12 tirdzniecības letes, kā arī 9 ērti transformējami  arhitektoniski augstvērtīgi koka karkasa tirdzniecības paviljoni ar elektrības pieslēgumu, nodrošinot vietu vismaz 21 tirgotājam. Plānota arī apgaismojuma izbūve, kā arī tiks uzstādīta atkritumu urna, konteiners, soliņi atpūtai, bioloģiskā tualete, velosipēdu turētājs un informācijas stends. Uzstādītie galdi un soliņi laikā starp tirgus dienām pārtaps vides objektos, savukārt vienu no tirdzniecības paviljonu sienām plānots apdrukāt ar Suntažu pagasta kultūrvēsturisko objektu attēliem un stāstiem, tādējādi popularizējot Suntažu apkaimes vēsturi.


Publiskā iepirkuma rezultātā tirgus laukuma izbūves būvprojektu izstrādājis SIA "Evolution Road". Par būvdarbu 1. daļu "Ceļa, laukuma un teritorijas labiekārtošana" pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA "Asfaltbūve" par līguma summu EUR 66 464,38 (bez PVN) un par iepirkuma 2. daļu "Tirdzniecības paviljonu izgatavošana un uzstādīšana" ar šo pašu uzņēmumu par līguma summu EUR 54 388,04 (bez PVN). Būvdarbu izpildes un nodošanas ekspluatācijā termiņš ir 2020. gada 3. jūlijs. Projektam iegūts arī 49 000 EUR Lauku atbalsta dienesta finansējums projekta "Suntažu tirgus laukuma izveide" ietvaros.


Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Ancāns informē, ka tirgus laukuma izbūves darbus uzņēmums uzsāka pagājušajā nedēļā, vēršot uzmanību, ka laukuma izbūves realizācija notiek vienlaikus ar AS "Sadales tīkls" investīciju projekta īstenošanu – uzņēmums veic elektrotīklu rekonstrukciju, pārceļot transformatoru un gaisvadu līnijas izbūvi kabeļos, ieguldot tos zemē. ""Sadales tīkls" rekonstrukcijas darbi ir aizkavējušies, jo piegādātājs kavē elektroinstalācijas skaitītāju skapju piegādi, tiklīdz tie tiks piegādāti, "Sadales tīkls" savus darbus pabeigs un arī laukuma izbūves darbus būs iespējams turpināt," norāda V.Ancāns.


Pagasta pārvaldnieks piebilst, ka, tiklīdz būvdarbi uzsākti, saņēmis arī dažādus suntažnieku jautājumus. Vietējie iedzīvotāji vaicājuši, kāpēc nozāģēti koki. Tie atradās uz plānotā tirgus laukuma iebrauktuves, turklāt konstatēts, ka tie bija bojāti un līdz ar to  – bīstami satiksmes dalībniekiem. Jāpiebilst, ka tirgus laukuma izbūve paredz teritorijas labiekārtošanu, tostarp jaunus stādījumus, tai skaitā kokus. Suntažnieki uztraucas, vai jaunais objekts pēc izbūves netiks izdemolēts, V.Ancāns skaidro, ka drošības nodrošināšanai un paaugstināšanai plānots veikt teritorijas videonovērošanu. Iedzīvotāji arī interesējas, vai šajā laukumā notiks tradicionālie gadatirgi, kas Suntažos tiek organizēti oktobra pirmajā sestdienā. Pagasta pārvaldes vadītājs norāda, ka gadatirgus ir ļoti plašs un jaunajā tirgus laukumā visiem tirgotājiem nebūtu vietas, tāpēc, iespējams, jaunajā laukumā varētu tirgoties daļa gadatirgus dalībnieku, bet pamatā laukums paredzēts lauksaimniecības produktu ražotājiem un mājražotājiem. V.Ancāns piebilst, ka suntažnieki kopumā jauna tirgus laukuma izbūvi vērtē pozitīvi un gaida ar nepacietību šī projekta īstenošanu. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44737

2019. gada 20. septembrī, 15:47, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

3.14... • 2019. gada 20. septembrī, 20:29
Nav kur likt 100 000 eur? Skrīveros, kur ir nesalīdzināmi lielāka pat Suntažiem tautas/autotransporta pārvietošanās, tirgus placis ir aumež tukšs. Ne pircēju, ne pārdevēju.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet