Atgriezties pie raksta

Mobilitātes nedēļā piedalījās arī Ogres novada pašvaldība

No 16. līdz 22. septembrim Eiropas valstīs norisinājās Mobilitātes nedēļa, kurā iesaistījās arī Ogres novada pašvaldība, aicinot darbiniekus uz darbu braukt ar velosipēdu vai doties kājām. Tāpat darbinieki tika aicināti censties mazāk izmantot automašīnas un vairāk sabiedrisko transportu, tādējādi mazinot degvielas radīto izmešu daudzumu.

Ikdienā pašvaldības centrālajā administrācijā strādājošie uz darbu dodas dažādos veidos - daļa regulāri iet kājām, arī attālāk no pilsētas centra dzīvojošie, sabiedrisko transportu izmanto daļa darbinieku, kuri dzīvo Ikšķilē, Lielvārdē un Rīgā. Tomēr liela daļa izmanto savu auto.


Mobilitātes nedēļā daudzi darbinieki savus ikdienas ieradumus centās mainīt - lai gan laika apstākļi nekādi jaukie nebija, vairāki tomēr sēdās uz velosipēda un veiksmīgi nokļuva darba vietā. Kā liecina novērojumi, katru rītu ar velosipēdu uz darbu atbrauca domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Materiāltehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Alberts Naglis un datorspeciālists Kaspars Vilcāns. Braukt uz darbu ar velosipēdu bija izvēlējušies vēl vairāki darbinieki, taču ne katru rītu.


Darbinieki, kuri no Lielvārdes parasti brauc katrs ar savu auto, pagājušajā nedēļā nolēma izmantot tikai vienu spēkratu.


Pagājušās ceturtdienas rītā novada pašvaldības centrālajā administrācijā četri Ogresgala pamatskolas audzēkņi veica aptauju, lai noskaidrotu, kā darbinieki ierodas darbā (foto zemāk). Kad atbildes būs apkopotas, rezultāti tiks publicēti.


Mobilitātes nedēļas noslēgumā norisinājās virkne pasākumu veselīga dzīves veida veicināšanai - Olimpiskā diena piektdien, skrējiens "Izskrien Ogri" un nūjošanas pārgājiens svētdien. Jāpiebilst, ka svētdien visās Eiropas valstīs norisinājās Diena bez auto, arī ogrēnieši tika aicināti šajā dienā samazināt auto lietošanu, izvēloties citu pārvietošanās veidu.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44749

2019. gada 23. septembrī, 09:07, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet