Atgriezties pie raksta

SIA "Ogres Namsaimnieks" turpina informēt par dzīvojamo māju pārņemšanas procesu

Pagājušā gada nogalē SIA "Ogres Namsaimnieks" kopā ar Ogres npvada pašvaldības pārstāvjiem uzsāka sapulču ciklu, kurās daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki tika informēti par dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanas procesu un tiesisko regulējumu.

Minētās informatīvās kampaņas rezultātā ir uzsācies likumsakarīgs process – dzīvokļu īpašnieki lemj par savas dzīvojamās mājas turpmāko pārvaldīšanu, izraugoties pārvaldnieku.


1995. gada 27. jūlijā stājās spēkā likums "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" (turpmāk – Privatizācijas likums), kas paredz, ka pēc privatizācijas procesa uzsākšanas sešu mēnešu laikā dzīvokļu īpašniekiem jāsasauc dzīvokļu īpašnieku kopsapulce un jālemj par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu, slēdzot dzīvojamās mājas pārvaldīšanas līgumu ar dzīvokļu īpašnieku izvēlētu pilnvarotu personu – biedrību, fizisku personu vai arī komersantu, kas nodrošina pārvaldīšanas pakalpojumu.


Ja dzīvokļu īpašnieki šo sapulci nesasauc un nenoslēdz pārvaldīšanas līgumu ar izraudzīto pārvaldnieku, pašvaldības uzdevums ir nodrošināt īpašuma pārvaldnieku, ko līdz šim Ogres novada pašvaldība bija darījusi, nododot dzīvojamo māju pārvaldīšanas uzdevumu pašvaldības aģentūrai "Mālkalne", bet vēlāk izveidotai pašvaldības aģentūrai "Ogres namsaimnieks".


2018.gada 1. jūlijā pašvaldības aģentūra «Ogres namsaimnieks» tika reorganizēta, izveidojot SIA "Ogres Namsaimnieks", lai būtu iespējams iesaistīties dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumu sniegšanā, slēdzot pārvaldīšanas līgumus ar dzīvokļu īpašnieku kopībām, kuras nolēmušas pārņemt savu māju pārvaldīšanas tiesības atbilstoši Privatizācijas likuma prasībām.


Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieki ir lēmuši uzticēt turpmāko dzīvojamās mājas pārvaldīšanu kādam citam pārvaldniekam, tāpēc SIA "Ogres Namsaimnieks" kā pārvaldniekam ir jārūpējas, lai sniegtie pakalpojumi ir kvalitatīvi un konkurētspējīgi.


SIA "Ogres Namsaimnieks" valdes loceklis Kaspars Grīnbergs vērtē pozitīvi, ja dzīvokļu īpašnieki kopīgi spēj vienoties par dzīvojamās mājas turpmāko pārvaldīšanu, kā arī to, ka tagad dzīvokļu īpašniekiem būs iespēja salīdzināt citu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu, izdarīt savus secinājumus un aktīvāk iesaistīties dzīvojamās mājas pārvaldīšanas jautājumu risināšanā. 


SIA "Ogres Namsaimnieks" kā pārvaldnieks aicina dzīvojamo māju dzīvokļu īpašniekus iesaistīties savas dzīvojamās mājas pārvaldīšanā, pieņemt lēmumu par pārvaldīšanas tiesību pārņemšanu un turpmāko sadarbību ar SIA "Ogres Namsaimnieks", noslēdzot savstarpēju pārvaldīšanas līgumu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44760

2019. gada 24. septembrī, 09:36, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Te • 2019. gada 24. septembrī, 15:27
Cik naudu atkal nozags lai varetu savas majas pabeigt.Namsaimnieka valde.
Ha • 2019. gada 24. septembrī, 14:43
Kā saldais medus pods pamazām aizslīd no redzesloka

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet