Atgriezties pie raksta

Kaimiņi sāk izmantot Ogres novada sociālos pakalpojumus

Ogres novada Sociālais dienests kopš šī gada 26. augusta darbojas jaunajā mājvietā Upes prospektā 16, Ogrē. Ērtās telpās ir iekārtojušās arī sociālā dienesta struktūrvienības, tostarp dienas centrs “Saime”.


 

Līdz ar pārcelšanos uz jauno, stabilo sociālā dienesta un tā struktūrvienību mājvietu, ir palielinājusies interese par piedāvāto pakalpojumu izmantošanu. Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa informē, ka  ir noslēgts līgums ar Ikšķiles novada pašvaldību par Ogres novada Sociālā dienesta struktūrvienības, dienas centra "Saime", pakalpojuma pirkšanu, šobrīd dienas centrā "Saime" uzturas viens Ikšķiles novada iedzīvotājs.


Paredzams, ka dienas centra klientu skaits no kaimiņu novadiem varētu palielināties.


Dienas centrs "Saime" Ogrē darbojas kopš 2012. gada 15. jūnija, tā klientu mērķgrupa ir cilvēki ar intelektuālās attīstības traucējumiem un psihiskām saslimšanām, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu un kuriem ir I vai II invaliditātes grupa. 2018. gadā dienas centrs savus pakalpojumus sniedza 32 klientiem.


"Saime" saviem klientiem nodrošina sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, sociālo prasmju attīstību, izglītošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējas personām, lai radītu pēc iespējas lielāku personas pašnoteikšanos un pēc iespējas pilnīgāku integrāciju sabiedrības dzīvē.


Māris Siliņš, Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētājs: "Pašvaldībām ir pienākums sniegt sociālo palīdzību personām, kuras pašas sevi vai tuvinieki nevar aprūpēt vai nodrošināt, turklāt palīdzības apjoms ir atkarīgs no valsts un pašvaldības resursu iespējām. Lai sniegtu pakalpojumus saviem iedzīvotājiem, pašvaldības izvēlas divas iespējas: vieglāko - izsniegt naudas pabalstu, vai arī grūtāko - veidot dienestu, kas sniedz pakalpojumu. Ogres novada pašvaldības vadība mērķtiecīgi attīsta grūtāko variantu – lai nepieciešamie pakalpojumi iedzīvotājiem būtu pieejami, meklē iespējas šo pakalpojumu klāstu palielināt. Tieši tāpēc ir radītas arī jaunās Ogres novada Sociālā dienesta telpas. Prieks, ka to ir pamanījuši un novērtējuši arī kaimiņu novadu iedzīvotāji. Pati dzīve pierāda, ka ir uzdevumi, kurus īstenot būs pa spēkam, tikai novadiem kopā esot."


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44779

2019. gada 26. septembrī, 15:30, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

• 2019. gada 27. septembrī, 14:36
Bet rakstā tad teikts ka pērk, tad par maksas pakalpojumu tiek mskāts un lai Ikšķilei nav jāveido savs centrs tiek izmantots šāds risinājums. Bet pēc virsraksta var saprast ka Ikšķile pa blatu to izmanto.
• 2019. gada 27. septembrī, 12:54
Tieši to pašu nodomāju, izlasot rakstu :)
Opā • 2019. gada 26. septembrī, 20:12
O! Viens Ikšķiles novada iedzīvotājs - jātaisa reforma, vesels viens izmanto pakalpojumus :D

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet