Atgriezties pie raksta

Pašvaldība gatavojas individuālā budžeta izmēģinājumprojektam

No šī gada 1. augusta sadarbībā ar Labklājības ministriju un ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu ir sākusies izmēģinājumprojekta īstenošana, kurā piedalās 10 Latvijas pašvaldības, t.sk Ogres pašvaldība.


 

Izmēģinājumprojekta laikā katrā pašvaldībā 10 pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem 12 mēnešu tiks sniegts sociālais atbalsts. Ogres novada pašvaldībā dalībai izmēģinājumprojektā jau ir atlasītas 10 personas un šobrīd norit sagatavošanās darbi, lai no šī gada 1. novembra varētu sākt sniegt atbalstu – sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus atbilstoši izstrādātajam modelim.


Sagatavošanās posmā iesaistītie sociālie darbinieki ir apguvuši jauno modeli un uz personu vērstās plānošanas metodes, kas ir individuālā budžeta modeļa stūrakmens. Tā pamatā ir princips, ka plāns tiek sastādīts kopā ar personu nevis personas vietā, ne vien izvērtējot personas individuālās vajadzības, bet arī maksimāli ņemot vērā personas individuālās iespējas un vēlmes, akceptējot personas tiesības uz pašnoteikšanos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44809

2019. gada 30. septembrī, 15:23, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

ogrē darbojas slepena brālība • 2019. gada 6. oktobrī, 18:03
ar 300 gadus tālu nākotni un viņi zin kas ir jādara, vienīgais kā šo brālību var atpazīt viņi pārvietojas
Banzai ! • 2019. gada 6. oktobrī, 15:46
no sākuma pīpēsim tavējo, tad katrs savējo,ko šņobeļi?
lohi • 2019. gada 5. oktobrī, 22:34
lohiem ir divas problēmas, viņi ir lohi un krutie saka, ka viņi ir lohi

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet