Atgriezties pie raksta

Izglītojošs pasākums "Meža zinības Zilajos kalnos"

Jau vairākus gadus pēc kārtas Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni” attīstības aģentūra", sadarbībā ar piesaistītajiem partneriem rīko izglītojošu pasākumu "Meža zinības Zilajos kalnos".

"Meža zinības Zilajos kalnos" mērķis – brīvdabā iepazīstināt pasākuma dalībniekus ar apkārtējo vidi, dabu, mežā notiekošajiem procesiem, meža apsaimniekošanu, koksnes iegūšanu un pārstrādi.


Arī Ogres sākumskolas skolēni, 13. septembrī devās uz pasākumu, lai radošu nodarbību/laboratoriju veidā veicinātu izpratni par saprātīgu vides izmantošanu un aizsardzību.


Pasākumā skolēniem bija iespējams apmeklēt 18 meža laboratorijas ar dažādiem atšķirīgiem uzdevumiem. Uzdevumi bija sagatavoti tā, lai pārbaudītu ne tikai skolēnu zināšanas, bet bija jāveic arī dažādi praktiski uzdevumi. Vislabāk 2. a klases skolēniem patika veikt uzdevumus, kas bija sasaistīti ar sportiskām aktivitātēm. Viens no uzdevumiem, ko bija sagatavojusi "Rīgas mežu" komanda bija "Noskrien koku!", kura laikā komandas dalībniekiem, izvēloties egles vai priedes čiekuru, bija jānoskrien attālums, kādā koks spēj izaugt (egle – 40 m, priede – 30m).


Kopumā skolēniem kopā izdevās noskriet 36 čiekurus, t.i. ,1260 m un, kā izrādās, 2.a klasei izdevās šo uzdevumu veikt ātrāk par citiem dalībniekiem. Skolēni saņēma arī jaukus pārsteigumus kā 1. vietas ieguvēji no "Rīgas mežiem" – diplomus un pārsteiguma balvas.


Vislielākais prieks, ka šis izglītojošais pasākums ne tikai dod skolēniem jaunas zināšanas, praktiskās iemaņas par dažādām vides zinībām, bet arī dod pozitīvas emocijas un veicina sadarbības prasmes, un tas viss notiek brīvā dabā.


Ogres sākumskolas 2.a skolēni un klases audzinātāja Anete Lasmane izsaka pateicību par šāda pasākuma rīkošanu, "Rīgas mežiem" par jaukajām balvām un diplomiem!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44884

2019. gada 8. oktobrī, 13:28, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

:( • 2019. gada 8. oktobrī, 15:06
Vajadzētu bērnus vest arī uz to agrākā meža daļu, kas ir pie pilsētas, un parādīt, kā tiek izcirsti koki, kas nokaltuši cilvēku darbības rezultātā. Šobrīd ļoti uzskatāmi redzams, cik nesvarīgs cilvēkiem ir mežs pie pilsētas. Ja varētu vēl kopā ar bērniem sastādīt kokus vietā, būtu pavisam jauka meža mācība.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet