Atgriezties pie raksta

Ogres teātris aicina uz atvērto mēģinājumu topošajam jauniestudējumam "Rītdiena ir tālu"

Piektdien, 11. oktobrī, plkst. 19:00 - 22:00 Ogres novada Kultūras centra atvērto durvju pasākuma "Ogre. Centrs. Kultūra" ietvaros Ogres Teātra telpā notiks režisora Jāņa Kaijaka vadītā Ogres teātra atvērtais mēģinājums topošajam jauniestudējumam "Rītdiena ir tālu" (pēc franču autoru Pjēra Barijē un Žana-Pjēra Gredī komēdijas "Četrdesmit karāti" motīviem).

 Skatītājiem tā būs unikāla iespēja ielūkoties teātra aizkulisēs – izrādes tapšanas procesā, vērojot režisora darbu ar aktieriem, aktiera darbu ar lomu, kā arī uzdodot jautājumus teātra radošajai komandai.


"Četrdesmit karāti" ir komēdija, kas plašu popularitāti ieguva pēc amerikāņa Džeja Alena (Jey Allen) veidotās adaptācijas tāda paša nosaukuma romantiskajai kinofilmai (1973) ar aktrisi Līvu Ulmani titullomā. Režisors Jānis Kaijaks atgriezies pie lugas oriģināla franču valodā, kopā ar Ogres teātra aktieriem cenšoties izzināt franču kultūrai raksturīgo dzīvesstilu un humoru. "Līdz šim Ogres teātra repertuāra akcents bijusi vīrieša pasaule – Moljērs, Ibsens, Vailds, Čehovs un viņu varoņi. Beidzot pienācis laiks dot vietu Sievietei. Lugas centrā ir trīs paaudžu sievietes ar viņu dažādajiem uzskatiem, problēmām un vērtībām, kas viņas vieno un šķir. Autori par viņu sarežģītajām izvēlēm runā ar komēdisku franču vieglumu, kas šīs tēmas nepadara mazāk nozīmīgas. Šarmanta, mirdzoša, sievišķīga, emocionāli bagāta – tāda ir galvenā varone Līza, un tāda ir arī mūsu aktrise Astra Kolberga," par izrādes ieceri stāsta režisors.


Pasākuma programma:


19:00-19:30 Ogres teātris kino kadros


19.30-20.30 Atvērtais mēģinājums (1. daļa)


20.30-21.00 Ogres teātris kino kadros


21.00-22.00 Atvērtais mēģinājums (2. daļa)


Ieeja bez maksas un iepriekšējas pieteikšanās.


Vairāk par Ogres novada Kultūras centra sezonas atklāšanas pasākumu 11. oktobrī: http://okultura.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44888

2019. gada 9. oktobrī, 09:42, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet