Atgriezties pie raksta

Zemessardzes komandieris piedalīsies ASV finansēto ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļu "Husky" piegādes ceremonijā Ogrē

Piektdien 18.oktobrī, plkst. 13:00 Ogres kultūras centra laukumā, ASV vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis Pols Polītiss, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis piedalīsies svinīgā ceremonijā, lai atzīmētu ASV militārā finansējuma programmas (Foreign Military Financing) ietvaros piegādāto ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļu "Husky" nodošanu Latvijai. 

Pasākums atvērts sabiedrībai un tā laikā apskatei būs pieejami “Husky” transportlīdzekļi un cita militārā tehnika un ekipējums. Klātesošie varēs aplūkot nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas uzdevumu izpildei izmantojamo transportu, ekipējumu, kā arī biežāk sastopamos sprādzienbīstamos priekšmetus.


"Husky" transportlīdzekļu iegādi finansēja ASV militārā finansējuma programma (Foreign Military Financing) ar kopējo finansējumu vairāk nekā 8 milj. ASV dolāru apmērā. Programmas ietvaros Latvijai ir piegādāti trīs ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļi "Husky", kā arī nodrošināta karavīru apmācība un sniegts tehniskais atbalsts. "Husky" transportlīdzekļi ir mīnu sprādzienu izturīgi un tos izmanto nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienības, lai meklētu sprādzienbīstamus priekšmetus. Šie transportlīdzekļi atradīsies Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 54.Inženiertehniskā bataljona rīcībā un tiks izmantoti nesprāgušās munīcijas un mīnu drošai atklāšanai.


ASV militārā finansējuma (Foreign Military Financing) programma gadu laikā ir devusi ievērojamu ieguldījumu, lai uzlabotu Latvijas aizsardzības spējas, savietojamību ar NATO spēkiem un stiprinātu Latvijas drošību. Pēdējos gados ASV valdības atbalsts ir ievērojami pieaudzis un 2019.gadā Latvijai piešķirtais ASV finansējums militārā ekipējuma programmām bija 60 miljonu ASV dolāru, apliecinot ASV ieguldījumu Latvijas un NATO kolektīvajā drošībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44923

2019. gada 11. oktobrī, 17:06, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

??? • 2019. gada 14. oktobrī, 13:12
tev papīru padot, kad būsi beidzis?
Aldis • 2019. gada 14. oktobrī, 12:15
Jeņķi būdami Ogrē laikam, sevišķi māju iekšpagalmos, laikam aplami padomāju, ka milzu bedres uz ceļiem ir mīnu sprādzienu sekas!
vokpanna • 2019. gada 14. oktobrī, 10:09
ha, "letiņam"taisnība, par bedrēm, kuras mums nav no mīnām. apsmējos

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet