Atgriezties pie raksta

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar dažādām traumām un saslimšanām pēc palīdzības griezušies 96 pacienti

Aizvadītās nedēļas nogalē Ogres slimnīcas diennakts stacionārā uzņemti 28 pacienti, dienas stacionārā 11, bet slimnīcas uzņemšanas nodaļā observēti un  izmeklēti  6 pacienti, ambulatorā ar dažādām saslimšanām un traumām griezušies 96 pacienti, tostarp, 12 bērni, informē Ogres rajona slimnīcas uzņemšanas nodaļas vadītāja Evita Līva.

Bērniem konstatētās saslimšanas, galvenokārt bija akūts tonsilīts, faringīts, funkcionāli kunģa zarnu trakta traucējumi, savukārt pieaugušie vērsušies, galvenokārt, ar dažādām traumām vai hronisku saslimšanu paasinājumiem.


12. oktobrī uzņemšanas nodaļā griezies kāds vīrietis ar brūci labajā plaukstā, trauma gūta ar roku iesitot pa stiklu, vīrietim konstatēts arī alkohola reibums. Kāda sieviete vērsusies pēc palīdzības  ar saišu sastiepumu plaukstā, citam vīrietim konstatēts labās rokas pirksta lūzums, kurš traumu guvis iepriekšējā dienā, strādājot garāžā. Mediķu palīdzība sniegta arī sievietei, kura ar akūtām sāpēm vērsusies uzņemšanas nodaļā, krītot satraumējusi labo roku. Kāds vīrietis izjutis bezspēku un veselības stāvokļa pasliktināšanos, ārsti konstatēja, ka pacienta slikto veselības stāvokli izraisījusi pacienta ikdienas zāļu neregulārā lietošana. Kāda sieviete, 2,2 promiļu alkohola reibumā vērsusies pēc mediķu palīdzības ar apakšdelma lūzumu, sieviete nespējusi izstāstīt kādos apstākļos trauma tika gūta. Kādam vīrietim konstatēts akūtas sāpes kaklā un paaugstināta temperatūra. NMP dienests uz uzņemšanas nodaļu nogādājis arī  kādu vīrieti pēc krampju lēkmes, vīrietim konstatēts hronisks alkoholisms un epilepsija. Kādam pusaudzim mediķu palīdzība sniegta pēc sistas brūces augšlūpā,  trauma gūta krītot no velosipēda, kā arī kāda sieviete, kura pēc mediķu palīdzības vērsusies ar stiprām sāpēm mugurā, sievietei konstatēts mugurkaula deformējošās spondilozes paasinājums. 


13. oktobrī pēc mediķu palīdzības vērsies vīrietis ar akūtu resperatoru vīrusa infekciju, kāda sieviete ar sistu brūci labajā uzacī,  kas iegūta sadzīves apstākļos. Savukārt, citai sievietei konstatēts labās rokas pirksta iekaisums, trauma gūta strādājot dārzā. Kādam jaunietim uzbrucis klaiņojošs suns, kurš izskrējis no meža, kā rezultātā konstatētas kostas brūces abos augšstilbos. Mediķu palīdzība bijusi vajadzīga arī vīrietim, kurš naktī guļot, iesita ar labo kāju pa sienu, pēc kā sajutis asas sāpes un devies uz slimnīcu. Kāda sieviete uzņemšanas nodaļā nonākusi ar skrāpētām brūcēm uz kakla, pacientei naktsklubā uzbrukusi kāda nezināma sieviete un mēģinājusi cietušo sievieti žņaugt. Mediķu palīdzība sniegta arī jaunietei ar labās plaukstas sasitumu, trauma gūta spēlējot basketbolu. Palīdzība sniegta arī kādam bērnam, kuram konstatēts  4 pirksta kaula lūzums, traumu guvis uzkāpjot sev uz rokas, kā arī citam bērnam pēc sadzīves traumas, konstatēts apakšdelma kaula lūzums. 


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44939

2019. gada 14. oktobrī, 13:28, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet