Atgriezties pie raksta

Ogres 1.vidusskolā īsteno jauniešu iniciatīvu projektu MĀKSLA KĀ VALODA

Ogres 1.vidusskolā sāk realizēt projekta PUMPURS jauniešu iniciatīvu projektu "Māksla kā valoda".


 

Pusaudžu vecums ir izaicinājumu pilns – kāds skarās ar grūtībām veidot pozitīvu sociālo kontaktu, kādam veidojas zems pašvērtējums, kādam trūkst ikdienas motivācijas. 


Projektu "Māksla kā valoda" realizē biedrība "Siguldas Alternatīvā izglītība" sadarbībā ar PUMPURS, Ogres novada pašvaldību un Ogres 1.vidusskolu. Projekta ietvaros 5.- 9.klašu skolēniem ir iespēja no oktobra līdz decembrim apmeklēt 10 iekšējās izaugsmes grupas nodarbības, kuru mērķis ir vērsts uz sociālo prasmju attīstību, pozitīva pašvērtējuma, iekšējās izaugsmes veicināšanu un emocionālās inteliģences prasmju paaugstināšanu. Projekta ietvaros paredzēts  arī doties ekskursijā apmeklējot mūsdienu mākslas izstādes un organizēt noslēgumā izstādi. Nodarbību vadītāja mākslas terapeite un dzīvotprasmes trenere Vita Beinerte.


Sociālās prasmes raksturo kvalitāti, kādā noris komunikācija ar apkārtējiem, kas izpaužas gan kā spēja sastrādāties ar citiem grupu/komandu darbā, spēja klausīties un sadzirdēt sarunu biedra teikto, gan kā attieksme un paša spēja pārliecinoši izteikties. Šīs prasmes dzīvē ir būtiskas ikvienam, pusaudžu socializācijas procesa norise īpaši ietekmē viņu tālāko dzīves gaitu, iekļaušanos sabiedrībā, tajā skaitā mācību iestādē.


Māksla kā komunikācijas un izteiksmes instruments ar bagātīgo tehnisko klāstu dod iespēju radoši pieiet šo prasmju apgūšanai caur neformālo izglītību un aktīvu līdzdalību, paužot savu pieredzi un atklājot radošo potenciālu.


Plānots, ka izaugsmes nodarbību laikā pusaudži caur neformālās izglītības metodēm un uz mākslu balstītām, radošām aktivitātēm paaugstinās savas sociālās prasmes un piedzīvos pozitīvu vērtējumu grupas ietvaros, veicinot iekšējo izaugsmi un pozitīva, adekvāta pašvērtējuma veidošanos un tādejādi pozitīvi iedarbojoties uz pusaudžu aktīvu, apzinātu līdzdalību ikdienas dzīvē izglītības iestādē, ģimenē un ārpus tās.


"Māksla kā valoda" jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai" (PuMPuRS).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/44941

2019. gada 14. oktobrī, 14:32, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Ūva • 2019. gada 15. oktobrī, 16:58
Ko nozīmē vārds SKARĀS? Darbības vārdiem - skart, skarties, saskarties, pieskarties - vienkāršajā tagadnē tāda forma neiespējama, nav garumzīmes, bet lietvārds SKARA daudzskaitļa lokatīvā (skarās) teikumā neloģisks. Teksta ideja laba, bet forma gan samocīta; izskatās pēc tulkojuma no angļu valodas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet