Atgriezties pie raksta

Taurupes pagastā pie Aderkašu kapiem uzbūvēta jauna kapliča

Kapličas būvdarbi Taurupes pagastā pie Aderkašu kapiem tika uzsākti šī gada maijā un šobrīd ir pabeigti, notiek dokumentācijas sagatavošana objekta nodošanai ekspluatācijā.


 

Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis informē, ka Aderkašu kapos gada laikā tiek veikti līdz 15 apbedījumi. Līdz šim kapliča šajos kapos nav bijusi un iedzīvotāji jau sen lūguši kapliču izbūvēt, lai lietus vai sniega laikā atvadīšanās brīdī no tuvinieka būtu kur patverties.


2018. gadā tika veikta Aderkašu kapličas būvniecības projekta izstrāde. Šī gada maija beigās uzsākta kapličas izbūve.


J. Stafeckis informē, ka būvdarbu laikā būtisku sarežģījumi nebija, vienīgi nelabvēlīgi laikapstākļi pagarināja būvdarbu izpildes laiku. "Kapličai izbūvēta grīda un sienas, izbūvēts jumts, veikta sienu ārējā un iekšējā apdare, krusta un zvana montāža, kā arī teritorijas labiekārtošana – bruģēšana, plēsta laukakmens seguma izbūve un drenāžas caurules montāža," norāda J.Stafeckis. 


Aderkašu kapu kapliča atrodas pakalna augšdaļā un to norobežo esošie koku stādījumi. Kapličas platība ir 24,4 m2. Kapličas durvju siluetam, kapličas materiālu krāsām un ornamentiem izmantotas Taurupes bēru cimdu autentiskā parauga krāsas (tumši pelēks, sarkans). Kapličai ir divas ieejas, kā arī pie kapličas ir nobruģēts laukums, kur pulcēties bēru viesiem. 


Kapličas izbūvi un teritorijas labiekārtošanu veica SIA "Elbra", līguma summa - 39 996,16 eiro bez PVN.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45009

2019. gada 21. oktobrī, 20:41, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Reinis • 2019. gada 22. oktobrī, 10:47
Kopš kura laika Taurupe ir novads? Vai būtu palaidis garām jaunās teritoriālās reformas vēsmas?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet