Atgriezties pie raksta

NVA aicina pieteikties atbalstam bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai

Pielikumi

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā darba devējiem atbalstu darba attiecību uzsākšanai uz nenoteiktu laiku ar bezdarbniekiem, kuriem ir invaliditāte.


 

Darba devējiem, kuri nodarbinās bezdarbniekus ar invaliditāti, NVA izmaksās dotāciju personas ar invaliditāti darba vadītājam (50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas proporcionāli bezdarbnieka nostrādātajām dienām mēnesī) un vienreizēju dotāciju (līdz 711 eiro) darba vietas aprīkošanai atbilstoši ergoterapeita ieteikumam. Jāpiebilst, ka darba ņēmēja ar invaliditāti darba vietu novērtēs NVA izvēlēts ergoterapeits, kas sniegs rakstisku atzinumu par darba vietas atbilstību personas ar invaliditāti nodarbināšanai un par darba vietas pielāgošanai nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem. 


Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, darba devējiem līdz 31. oktobrim ir jāiesniedz pieteikums NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā ir izveidota darba vieta personai ar invaliditāti. Pieteikums jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pirms darba tiesisko attiecību uzsākšanas ar bezdarbnieku, kuram ir invaliditāte. Detalizētāka informācija un pieteikuma veidlapa atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā "Darba devējiem".


Savukārt bezdarbnieki ar invaliditāti, uzsākot darba attiecības ar darba devēju, var saņemt ne vien ergoterapeita pakalpojumu darba vides piemērotības novērtēšanai, bet arī surdotulka palīdzību saziņai ar darba devēju vai atbalsta personas pakalpojumu cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Detalizētāka informācija par atbalstu bezdarbniekiem ar invaliditāti pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā "Klientiem".


Gan darba devēji, gan bezdarbnieki ar invaliditāti atbalsta pakalpojumus saņem, ja darba līgums ir noslēgts uz nenoteiktu laiku!


"Pasākums noteiktām personu grupām" bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku" tiek finansēts no valsts speciālā budžeta.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45030

2019. gada 24. oktobrī, 14:36, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Xxl • 2019. gada 24. oktobrī, 19:59
Kā viņam var būt darbinieki, ja 3 gadus nav bijusi darbība. Bet pietiekami labs, lai uzvarētu konkursā Ogrē. Pēc cik gadiem bļoda lv plāno sākt darbību?
Opis • 2019. gada 24. oktobrī, 15:07
Šis raksts ievietots saistībā ar Zelta liepu un bļoda.lv ? Vai tik nav tā, ka uzvarējušajam uzņēmumam nemaz nav prasīto darbinieku ar invaliditāti un tagad jăpalīdz sameklēt?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet