Atgriezties pie raksta

Erasmus pieredze Grieķijā Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem

Šajā mācību gadā no 29. septembra līdz 5. oktobrim Grieķijā notika Starptautiskā Erasmus+ projekta "Cilvēka ietekme uz ekosistēmām" seminārs, kurā piedalījās Ogres Valsts ģimnāzijas skolnieces Liene Liše, Kristiāna Lagzdiņa, Annija Avota un skolotājas Inna Zeņkeviča, Viktorija Gailiša.

Projekta sadarbības partneri ir skolotāji un skolēni no Spānijas, Grieķijas, Portugāles, Bulgārijas, Itālijas, Latvijas.


Projekta mērķis ir rast kopīgu viedokli par Eiropas piekrastes zonām, izmantojot šādus parametrus: atsevišķu bioloģisko un ķīmisko rādītāju izvēle, piemēram, zilā oglekļa daudzums un ūdens vides kvalitāte dažādos Eiropas piekrastes reģionos.


Pirms došanās uz Grieķiju svarīgi bija izpētīt, analizēt un vērtēt  ūdens vides sistēmu Baltijas jūrā, šo pētījumu skolēni veiksmīgi prezentēja pirmajā dienā. Interesanti bija klausīties citu skolu prezentācijas, jo varēja salīdzināt, kas kopīgs un kas atšķirīgs Baltijas jūras, Vidusjūras un Jonijas jūras vides sistēmām.


Projekta programmas ietvaros skolēni ieguva un pētīja ūdens paraugus no Kefalonijas salai apkārtesošajiem Karavamilos un Kounopetra jūras līčiem. Veicot pētījumus, svarīgi bija uzzināt ūdens kvalitāti, tīrību, PH līmeni, iegūtos datus apkopot, lai varētu izmantot turpmākajā projekta darbā. 


OVĢ skolēni iepazina arī skaistākās un populārākās vietas Kefalonijas salā, kā, piemēram, Sami, Lixouri, Makris Giolas pludmali, Melissani/Drokarati alas. Katrs projekta dalībnieks aktīvi iesaistījās un palīdzēja Mount Aenos Nacionālā Parka darbiniekiem sakopt piemēsloto Livadi teritoriju. Kefalonijas salas simbols ir bruņrupucis, to kā veidolu skolēni sastapa ļoti bieži, pēdējā semināra dienā radošajās darbnīcās kopīgi veidoja arī mākslas darbus ar bruņurupuča tēlu. Tos skolēni dāvināja bērniem ar veselības traucējumiem.


Šobrīd, kad jaunietes ir atkal mājās, Latvijā, viņas ir ļoti pateicīgas par doto iespēju un iegūto pieredzi, zināšanām, kā uzlabot dzīves kvalitāti, rūpējoties par līdzsvarotas ekosistēmas saglabāšanu piekrastes zonās. "Prieks, ka varējām iepazīstināt citas valstis ar Latviju, mēs pašas mazliet izrauties no ikdienas rutīnas un iepazīt citu vidi un kultūru. Vēl joprojām nedaudz kavējamies atmiņās par viesģimenēs piedzīvoto, viņu ieražām, ikdienas dzīves ritmu, tradicionālajiem ēdieniem, piemēram, baklavu, suvlaki un neapšaubāmi grieķu salātu garšu pašā Grieķijā. Neaizmirstams piedzīvojums un jaunas zināšanas. Paldies skolotājām Innai Zeņkevičai un Viktorijai Gailišai par iespēju piedalīties seminārā! Februārī gaidām ciemos projekta dalībniekus Latvijā.", piebilst skolnieces.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45037

2019. gada 25. oktobrī, 11:12, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

rutīna • 2019. gada 27. oktobrī, 11:24
ja pat skolniekiem ir ikdienas rutīna, ko var gaidīt tālāk...
ruta • 2019. gada 26. oktobrī, 09:47
jauki ka skoleniem ar skolotajam bija iespejams pabut griekija un veikt petnieciskus darbus lai sai grupai iespeja turpinat savus petijumus lai veiksme turpmak

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet