Atgriezties pie raksta

Mobilās lietotnes un ilgtspējīgi produkti – Latvijas skolēni pārsteidz ar biznesa idejām

Noslēgusies Swedbank konkursa Biznesa skices pirmā kārta – noskaidroti 20 pusfinālisti, īpaši aktīvi vidusskolēni no Vidzemes Mobilās lietotnes ēdienreižu plānošanai, otrreiz pārstrādātu apģērbu dizains, ierīces, lai palīdzētu velosipēdistiem nakts stundās pārvietoties drošāk – šīs ir vien dažas no jauniešu iesniegtajām idejām Swedbank sadarbībā ar Junior Achievement Latvia un Projektu banku rīkotajā biznesa plānošanas konkursā Biznesa skices.

Apliecinot savu vēlmi uzsākt uzņēmējdarbību un likt savai idejai pelnīt, konkursa pirmajā kārtā Latvijas vidusskolēni iesniedza teju simts biznesa plānus, no kuriem 20 žūrijas visaugstāk novērtētie turpinās cīņu par finansiālu atbalstu savas biznesa idejas attīstīšanai. Konkursā visaktīvākie bijuši jaunieši no Vidzemes reģiona – pusfinālistu vidū ir vairākas komandas arī no Cēsīm, Ogres, Ikšķiles un Valmieras.


Komandas, ko veido vidusskolēni un audzēkņi no profesionālajām vidējām izglītības iestādēm – Junior Achievement Latvia (JA Latvia) dalībskolām, konkursa žūriju pārsteigušas ar mūsdienīgām biznesa idejām, atklājot, ka skolēnu redzeslokā esošās tēmas ir ne vien daudzveidīgas, bet arī aktuālas plašākai sabiedrībai. Lielākoties skolēni radījuši dažādu produktu biznesa idejas – sākot no skaistumkopšanas līdzekļiem un apģērbu dizainam līdz produktiem, kas palīdz nodrošināt ergonomisku darba vidi un drošāku pārvietošanos. Aptuveni piektā daļa konkursa pusfinālā iekļuvušo komandu piedāvā arī idejas pakalpojumu attīstīšanai, tostarp aktivitātes bērnu un jauniešu nodarbināšanai un lietotnes veselīgākam dzīvesveidam.


"Esam priecīgi, ka konkurss rosinājis vairāk nekā 200 jauniešu mācību gadu iesākt ar domām par savu biznesu un ka liela daļa komandu piedāvājušas idejas produktiem un pakalpojumiem, kas uzlabo cilvēku dzīvi. Tieši spēja saskatīt iespējas tur, kur citi redz problēmu, raksturo "biznesa domāšanu","ir pārliecināts Swedbank Finanšu institūta vadītājs un žūrijas pārstāvis Reinis Jansons. Vienlaikus viņš atzina, ka komandu veidotajos biznesa plānos redzams mūsdienu laikmetam raksturīgais lakonisms formulējumos, kas dažkārt tomēr žūrijai nesniedza pietiekami daudz informācijas, lai spriestu par produkta potenciālu.


Vidzemnieki – īpaši aktīvi


Visaktīvākie, izstrādājot biznesa idejas un iesniedzot pieteikumus konkursam, bijuši vidusskolēni no Rīgas, taču pusfinālistu vidū aktīvas arī komandas ārpus galvaspilsētas, it īpaši no Vidzemes – vairāki pusfinālistu biznesa plāni atceļojuši no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Ikšķiles vidusskolas un Valmieras tehnikuma. "Lai jaunieši noticētu saviem spēkiem, uzņemtos iniciatīvu un īstenotu savas idejas, liela loma ir tieši skolotājiem. Paldies visiem skolotājiem – JA Latvia skolēnu mācību uzņēmumu konsultantiem, kas atbalstījuši jauniešu centienus konkursā Biznesa skices," norāda R. Jansons. Viņš atklāj, ka ir vairākas skolotājas, kuru audzēkņi bijuši īpaši aktīvi, tostarp – skolotāja no Rīgas, kura iedrošinājusi konkursā piedalīties pat 34 savu audzēkņu veidotas komandas.


Par konkursu


Konkursa pusfinālā komandas gatavos biznesa plāna projekta pieteikumu balsu un finansējuma kampaņai Projektu bankā, tai skaitā reklāmas video, bet finālā iekļuvušajiem būs iespēja kampaņu īstenot. Konkursa uzvarētājus paziņos JA Latvia skolēnu mācību uzņēmumu valsts mēroga pasākumā – nacionālajā gadatirgū Cits Bazārs 7. decembrī. Apbalvotas tiks labākās trīs skolēnu mācību uzņēmumu komandas (1.vieta 3000 EUR, 2.vieta 2000 EUR, 3.vieta – 1000 EUR pēc nodokļu nomaksas, ko segs Swedbank) un to konsultanti – aizrautīgie ekonomikas skolotāji.


Vairāk informācijas par konkursu, tā nolikumu, kā arī padomu video uzņēmējdarbības uzsākšanai meklēt: biznesaskices.lv/konkurss

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45038

2019. gada 25. oktobrī, 11:24, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet