Atgriezties pie raksta

Ogres gājēju tuneļa būvniecība zem dzelzceļa norit pēc grafika

VAS "Latvijas dzelzceļš" Tehniskās vadības direktora vietnieks ceļu saimniecības jautājumos Egils Feldmanis informē, ka gājēju tuneļa būvniecība zem dzelzceļa Ogrē norit pēc apstiprinātā plāna un sarežģījumi projekta īstenošanā nav fiksēti.

Patlaban notiek tuneļa konstrukcijas betonēšanas darbi no Mālkalnes prospekta puses, savukārt novembra otrajā pusē plānots uzsākt būvniecības otro etapu – laiduma konstrukciju uzstādīšanu uz atlikušajiem sliežu ceļiem, lai zem tiem varētu rakt būvbedri.


E. Feldmanis norāda, ka šogad būvniecības objektā nav plānots tehnoloģiskais pārtraukums, tas var tikt noteikts februārī un ilgt mēnesi, tomēr tehnoloģiskā pārtraukuma noteikšanu var ietekmēt laika apstākļi.


"Lai iedzīvotāji varētu šķērsot sliedes, netālu no būvniecības vietas ir izveidota pagaidu gājēju pāreja. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka būvobjektā iekļūt un atrasties ir aizliegts, jo tā ir paaugstinātas bīstamības zona. Būvobjektā iekļūt un atrasties var tikai ar būvniecības procesu saistītas personas. Diemžēl diezgan daudz cilvēku izmanto pašu iemītu taciņu gar dzelzceļu, taču tuneļa otrās kārtas izbūves laikā tā gājēju kustībai tiks slēgta," skaidro E. Feldmanis.


VAS "Latvijas dzelzceļš" pārstāvis norāda, ka uz pagaidu gājēju pārejas, kas ved gar būvobjektu, ir nodrošināts apgaismojums un tas darbojas visu diennakts tumšo periodu. 


Saskaņā ar plānu gājēju tuneli zem sliedēm, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu, plānots pabeigt līdz 2020. gada beigām. Būvdarbus veic pilnsabiedrība "BMGS-Viadukts". 


Gājēju tunelis atradīsies zem sliežu ceļiem un tam būs divas ieejas, kas būs aprīkotas ar liftiem, lai nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, kā arī ģimenēm ar ratiņiem. 


Gājēju tuneļa izbūve nodrošinās Ogres iedzīvotājiem un viesiem drošu dzelzceļa šķērsojumu, ņemot vērā intensīvo kravas un pasažieru vilcienu satiksmi cauri pilsētai un lielo sliežu ceļu skaitu.


Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: "Esmu gandarīts, ka darbi šajā objektā notiek pēc grafika. Iedzīvotāji jau pēc gada varēs droši un ērti šķērsot šo bīstamo sliežu ceļu, arī vecāki bez bailēm par savu bērnu drošību varēs laist bērnus uz skolu, stadionu. Iedzīvotāju drošības jautājums šajā posmā būs atrisināts."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45041

2019. gada 25. oktobrī, 14:40, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

To Edvīnam • 2019. gada 26. oktobrī, 16:25
Uzraksti Girgenam lai paātrina procesu
Edvīns • 2019. gada 26. oktobrī, 14:54
Gods un slava Helmanim....kad tik paziņots Rīgas apgabaltiesas gala nolēmums Helmaņa un Robežnieka apsūdzĪbā
juris • 2019. gada 26. oktobrī, 11:22
grafiks taads lai stieptu gumiju,kaut kaads karteejais slaavu dzeraju kantoris, reti var redzet ka tur vispaar kads straada

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet