Atgriezties pie raksta

Ķentes pilskalns turpmāk pāriet Ogres pašvaldības īpašumā Video

Ķentes pilskalns jeb Ķentes kalns ir viens no ievērojamākajiem Ogres novada arheoloģiskajiem pieminekļiem. Tā apkaime ir gandrīz 3 ha plašumā, kas apdzīvota bijusi jau 3-5 tūkstošu gadu atpakaļ, par ko liecina dažādi arheoloģiskie atradumi. 

Padomju gados lielākā daļa Ķentes pilskalna tika nojaukta, 90. gados Ķentes kalna teritorija tika privatizēta, taču šo gadu laikā teritorija tā arī netika  attīstīta. Šobrīd teritoriju ir pārņēmusi Ogres novada pašvaldība. 


Pārogrē kādreiz bijusi arī kamaniņu trase, kuru sāka celt 1969. gadā, 1970. gada janvārī notika trases atklāšana. Par to, ka tur bija kamaniņu trase liecina tikai savulaik izveidoties trases vaļņi, vēstures arhīvos norādīts, ka savulaik šo trasi sauca pat rodeļu trasi. Iespējams, ka līdz ar Ķentes kalna kompleksa atklāšanu, savu otro dzīvi pieredzēs arī kādreiz izveidotā rodeļu trase.


"Ķentes kalns ir reģistrēts uz pašvaldības vārda, Ogres novada pašvaldība daudzas sev piederošās zemes ir mainījusi pret Ķentes kalnu. Tuvākajā laikā tiks izskatīta iespēja meklēt investorus, kas būtu gatavi izveidot Ķentes kalna teritorijā slēpošanas trasi. Mūsu domes darbs ir vērsts uz to, lai atjaunotu to, kas kādreiz Ogrē ir bijis. Tas attiecas gan uz slēpošanas trasi, gan uz laipām, gan uz apgaismojumiem Zilajos kalnos, gan uz visu Ogres infrastruktūru", piebilst Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. 


 


 


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45058

2019. gada 28. oktobrī, 12:32, Aktualitātes
Ogrenet, video Ogres apriņķa ziņas

Jaunākie komentāri

vcb • 3. janvārī, 23:15
nostaļģija ir laba lieta, arī es tur bērnībā slēpoju, bet ir arī objektīvi kritēriji - vai ir vērts atjaunot slēpošanas trasi kalnam ar augstumu starpību 25-30m?
doma • 2019. gada 29. oktobrī, 12:13
Iesākusies Ogres atjaunošanas ēra, bet tajā pat laikā tiek sagrautas labas būves ( bijušais bērnu dārzs, kas tika arī renovēts pavisam nesen) .Laukums aiz kultūras centra būtu bijis vispiemērotākais jaunai bibliotēkai un laulību pilij un bērnu dārza ēka būtu bijusi jāpārveido citām pilsētas aktualitātēm...bet ko nu vairs/ Ogrē nav jātaupa...tikai veidosim parādsistēmu par ko maksās mūsu bērni un mazbērni....murgs!
ogre • 2019. gada 29. oktobrī, 09:34
un mūsu naudiņas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet