Atgriezties pie raksta

Meņģelē daļēji atjaunots āra basketbola laukums

Meņģelē projektu konkursa "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā" ietvaros ir veikta āra basketbola laukuma atjaunošanas I kārta, uzstādot jaunākas un modernākas basketbola grozu konstrukcijas.

Pie Meņģeles skolas atrodas vienīgais pagasta teritorijā pieejamais basketbola laukums, kas bija fiziski un morāli novecojis. Basketbola grozu konstrukcijas bija deformētas un ļoti sliktā stāvoklī, tāpēc laukums pilnībā nepildīja savas funkcijas, bet bojāja apkārtējo ainavu. Tā kā basketbols un strītbols ir salīdzinoši lēts sporta veids un neprasa lielus ieguldījumus, lai ar to varētu ikdienā nodarboties jebkurš, projekta idejas autors Mārtiņš Bērents 2019. gada projektu konkursa "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā" ietvaros īstenoja projektu "Āra basketbola laukuma atjaunošana" (I kārta).


Jebkuras pilnvērtīgas sabiedrības sastāvdaļa ir fiziskās aktivitātes, tāpēc bija svarīgi papildināt un dažādot to pieejamību vietējā līmenī. Projekta ietvaros tika demontētas vecās basketbola grozu konstrukcijas, nomainot tās ar modernākām un tehniski labā stāvoklī esošām konstrukcijām – 2 jauniem basketbola groziem.


Basketbola laukumam nepieciešama arī seguma atjaunošana un nožogojuma uzstādīšana, kas varētu būt projekta 2. un 3. kārta. Tad šo laukumu varētu izmantot ne tikai basketbolam, bet arī, piemēram, florbolam, mini futbolam, tādejādi nodrošinot plašākas iespējas sportot gribētājiem, kā arī jauniešiem sevi realizēt vai pavadīt brīvo laiku.


Mārtiņš Bērents: "Redzot Meņģeles skolas basketbola grozu stāvokli, daudz nebija jādomā, kā rīkoties tālāk. Rakstām projektu un darbojamies! Šādas iespējas no pašvaldības ir jāizmanto. Mēs katrs pats rūpējamies par vidi, kurā vēlamies dzīvot."


Projekts īstenots Ogres novada pašvaldības projektu konkursa "Veidojam vidi ap mums Ogres novada" ietvaros.


Biedrība "MĒS attīstība"” dibināta 2013. gadā ar mērķi veidot aktīvu pilsonisko sabiedrību, veicināt un atbalstīt sabiedrības iesaistīšanos vietējās lauku teritorijas attīstībā, lai uzlabotu dzīves kvalitāti laukos, sadarboties ar valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām, lai iesaistītu sabiedrību lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī iesaistīties projektos, koordinēt un piesaistīt finansiālos, materiālos, intelektuālos un cita veida resursus mērķu sasniegšanai.


Informāciju sagatavoja biedrība "MĒS attīstībai"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45082

2019. gada 30. oktobrī, 09:08, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

pensionars • 2019. gada 30. oktobrī, 15:15
Forši,ziemā varēsim sportot.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet