Atgriezties pie raksta

Ogres novada Kultūras centrā apbalvo projekta "Mana Ogre sapņos un īstenībā" labāko gleznu autorus Foto

Oktobrī Ogres novada Kultūras centrā bija apskatāma gleznu izstāde "Mana Ogre sapņos un īstenībā", kuras autori savos darbos attēlojuši sev tuvās un iemīļotās vietas pilsētā un novadā. Kopumā izstādē bija aplūkojami 56 darbi.

3.novembrī Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē norisinājās sieviešu invalīdu biedrības "Aspāzija" īstenotā projekta "Mana Ogre sapņos un īstenībā" Iedzīvotāju balvas pasniegšanas pasākums.


"Iedzīvotāju balvas pasniegšanu izvēlējāmies tāpēc, ka skatītāju balsojums visobjektīvāk var novērtēt mūsu paveikto, un šis vērtējums nav apstrīdams," pasākuma ievadā sacīja projekta vadītāja, biedrības "Aspāzija" valdes locekle Dace Grīnberga. "Projektā piedalījās gan profesionāli mākslinieki, gan iesācēji, gan arī Ogres Mākslas skolas audzēkņi. Pozitīvu skatītāju vērtējumu izpelnījās visu grupu dalībnieki, un par to mums liels prieks. Invalīdi nedrīkst dzīvot vieni paši, mums jāsadarbojas ar citām sabiedrības grupām. Mūsu biedrības mērķauditorija ir jaunās māmiņas, cilvēki pirmspensijas vecumā, bezdarbnieki. Biedrības darbība ir vērsta uz palīdzību cilvēkiem atgriezties darba tirgū."


Pēc skatītāju balsojuma 1.vietā ierindojās Tatjanas Teijas glezna "Ogres rudens saule" (64 balsis), 2.vietā Veltas Riekstiņas "Daugava. Agrs rīts" (41 balss), bet 3.vietā Lijas Jarošenkovas "Ziema" (36 balsis). 


Pirmajā desmitniekā ierindojās arī trīs mākslinieka Ziedoņa Romāna darbi. Ziedonis Romāns dzīvo Ogresgala pagastā, bet Ogrē ir biežs viesis un nereti iemūžinājis pilsētas ievērojamākās vietas un skatus savās gleznās. Arī izstādes atsauksmju grāmatā apmeklētāji māksliniekam veltījuši daudz komplimentu.


Labāko darbu autori saņēma dāvanu kartes no kancelejas preču veikala "Sakses", lai varētu iegādāties otas, krāsas, papīru.


Skatītāju atsaucība bija tik liela, ka dažas gleznas pēc parādīšanās sociālajos tīklos tika pārdotas vēl pirms izlikšanas izstādē. Gleznas varēs iegādāties arī pēc izstādes aizvēršanas.


"Šis projekts ir unikāls ar to, ka tā laikā notika meistardarbnīcas, tas bija orientēts uz zaļo domāšanu un projekta rezultātā tapa izstāde," norāda D.Grīnberga.


Vienā no meistardarbnīcām dalībnieki mācījās atjaunot gleznu rāmjus, kuri bija gadiem glabāti mājās, un nu tiem atrasts jauns pielietojums.


Projekta lielākais ieguvums ir tas, ka tā iespaidā biedrība turpinās organizēt gleznošanas nodarbības. Plānots piesaistīt profesionālus māksliniekus, kuri konsultēs interesentus, kuri vēlēsies gleznot. Dalībnieki atzina, ka meistarklases vajadzīgas arī nākamajā gadā, jo tas rada kopības sajūtu un dod  apgūt jaunas zināšanas.


"Projekts mani iedvesmoja gleznošanai. Es jau sen gribēju izmēģināt, bet nevarēju tam atrast laiku. Mazmeitiņa Elizabete mācās Ogres Mākslas skolā un arī viņai patīk zīmēt. Izstādē ir redzams arī viņas darbs. Pati esmu dzimusi un visu mūžu dzīvoju Ogrē, tāpēc ar prieku uztvēru aicinājumu gleznot tieši Ogri," atklāj biedrības valdes locekle Tamāra Molodcova.


Projekts "Mana Ogre sapņos un īstenībā" tika īstenots ar Ogres novada pašvaldības atbalstu projektu konkursa "R.A.D.I. – Ogres novadam" ietvaros. Biedrība pateicas par atbalstu Ogres novada Kultūras centram, kurš atvēlēja telpas izstādei un arī praktisko palīdzību izstādes iekārtošanā.


Projekta noslēguma pasākums notiks 22.novembrī plkst.14 biedrības "Aspāzija" telpās Mālkalnes prospektā 30. Mākslinieces vadībā projekta dalībnieki zīmēs mandalu, kas vienlaikus būs simboliska atvadīšanās no iepriekšējām biedrības telpām, jo turpmākā biedrības "Aspāzija" atrašanās vieta būs Ogres novada Sociālā dienesta ēkā Ogrē, Upes prospektā 16. 


Arī nākamgad biedrība "Aspāzija" plāno īstenot ar Ogri saistītu projektu. "Vēlamies pasvītrot savu piederību Ogrei, jo mūsu pilsēta ir kļuvusi tik skaista un sakopta, ka patīk pašiem dzīvot un aicināt ciemiņus,"  atklāj D.Grīnberga.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45136

2019. gada 4. novembrī, 19:18, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

un • 2019. gada 25. novembrī, 09:50
un ko darīt cilvēkiem ar izcilu redzes atmiņu? viņi paskatās uz cilvēku, aizver acis un precīzi līdz sīkumiem var pateikt un iztēloties, ko redzējuši - tā ir kā fotogrāfija bez fotoaparāta; kurš negrib, lai uz viņu skatās, ir visādas iespējas: plīvuri, cepures ar platām malām, var sēdēt mājās un nevienam nerādīties...
juriste • 2019. gada 25. novembrī, 00:03
Šāda veida publiskā pasākumā, ja persona nevēlas būt redzama fotogrāfijā, ir jānodrošina, ka personas iemūžināšana netiek veikta un ir jānodrošina iespēja jebkurā brīdī ikvienam atsaukt savu piekrišanu, tā kā pēc fotogrāfijām skaitīt projektā darbojošos cilvēkus nav iespējams.
ieinteresētā • 2019. gada 6. novembrī, 11:43
Cik tad naudas iedeva šā projekta realizācijai, ja tur darbojas tikai 11 cilvēki?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet