Atgriezties pie raksta

Ogres novads sadarbosies ar Ikšķiles Brīvo skolu

5. novembrī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis tikās ar  Ikšķiles Brīvās skolas vadītāju Kristīni Libertu, lai pārrunātu sadarbības iespējas.

Ikšķiles Brīvā skola atrodas tieši pa vidu starp Ogri un Ikšķili, ēkā, kur vēsturiski atradās Elkšņu skola. Kopumā skolā mācās 107 bērni, no tiem no Ogres novada 20 pirmsskolas vecuma bērni un 9 skolas vecuma bērni.


E.Helmanis atzinīgi novērtēja skolas sniegto ieguldījumu bērnu izglītošanā un uzsvēra: "Mums jāmeklē kopīgais, ne atšķirīgais. Vietējo politisko peripētiju dēļ nedrīkst ciest mūsu bērni un pakalpojums, kas tiek bērniem piedāvāts. Iedzīvotājiem būtu jāsaņem piemērotākais pakalpojums, neatkarīgi no novadu robežām. Mums visiem ir stiprās un vājās puses, skola piedāvā alternatīvu izglītības ceļu, ļaujot bērniem attīstīt savus talantus un stiprās puses. Ogres novada pašvaldība izskatīs sadarbības iespējas ar Ikšķiles Brīvo skolu, lai samazinātu vecāku līdzmaksājumus, kas ļautu vecākiem izvēlēties bērniem piemērotāko skolu, jo dalības maksa nedrīkst būt šķērslis bērnu attīstības iespējām. Stiprinot skolu, bērni iegūs labāku izglītību."


Arī K.Liberta piekrita, ka tiešām ir svarīgi meklēt kopīgo un sadarboties, jo tikai kopā var paveikt vairāk: "Ikšķiles Brīvā skola novietota pa vidu Ogrei un Ikšķilei. Mēs esam kā tilts. Ģeogrāfiskais novietojums ir viens no praktiskiem iemesliem, kas ļautu mums veiksmīgi sadarboties. Arī novadu iestādes var veiksmīgi sadarboties, jo visi atrodamies pavisam netālu. Pieredzes apmaiņas braucienā kopā ar viesiem no Īslandes viesojāmies Ogresgala pamatskolā, savukārt pavisam nesen ar priekšnesumiem iepriecinājām Ogres pansionāta iemītniekus."


Skolas vadītāja atzina, ka skola pastāv jau 10 gadus un tās kolektīvs alternatīvajā izglītībā kļuvis par vērā ņemamiem speciālistiem, kuru viedoklis tiek izzināts, dibināta arī Alternatīvo skolu asociācija.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45150

2019. gada 5. novembrī, 19:08, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Piekritu mincei • 2019. gada 6. novembrī, 20:31
Pilnibā piekritu, ka Pasvaldibai nevajag sponsorēt privatu biznesu! Biedribas peldas gan pasvaldibas gan vecaku nauda, bet pec tam skolam jacinas ar bernu zemo izglitibas limeni.
Komentētājiem • 2019. gada 6. novembrī, 20:25
Nav taisnība, ka par izglītību neviens nemaksā valsts skolā. Valsts maksā. Ja bērns iet privātā skolā, ietaupās valsts līdzekļi. Kāpēc izlemj par labu privātskolām- tāpēc, ka kvalitāte labāka, apstākļi, attieksme. Ja par valsts naudu valsts skolā to nevar nodrošināt, varbūt ir tikai normāli, ka to nodrošina privātas skolas un valsts nauda seko skolēnam. Tā jau nav pilna maksa, bet līdzmaksājums.
??? • 2019. gada 6. novembrī, 20:12
Kāpēc Ogres novads sadarbosies ar Ikšķiles skolu, bet citiem vecākiem rakstiski paziņo, ka no nākamā gada vairs neatbalstīs skolēnu mācīšanos privātās skolās un neparedzēs tam līdzekļus budžetā? Ar ko bērni, kas mācīties Ikšķiles skolā, ir labāki par citiem, kas mācās citās Latvijas privātskolās? Kā notiks šī bērnu šķirošana? (Ne jau vienmēr no laba prāta Ogres bērni mācās citur. Ogres divas skolas ir pilnas. Ja kādam bērnam rodas grūtības, ļoti ātri tiek ieteikts pāriet uz citām skolām, nevis risinātas problēmas. Daudzi bērni mācās ārpus Ogres)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet