Atgriezties pie raksta

Tiek izskatītas Ogres vecupes apsaimniekošanas iespējas

5.novembrī ikvienam interesentam sapulcē par Ogres upes vecupes apsaimniekošanas noteikumu izstrādi bija iespēja iepazīties ar nodibinājuma "Vides risinājumu institūts" sagatavotajiem priekšlikumiem turpmākai Ogres upes vecupes apsaimniekošanai. 

Šī gada jūlijā nodibinājums "Vides risinājumu institūts" Ogres upes vecupē jeb tautā sauktajā Varžu dīķī veica zinātnisko izpēti par ūdenstilpes ekoloģisko stāvokli un zivju resursiem. Paraugi tika ņemti ūdenstilpes divās vietās – Ogres upes vecupes daļā aiz lielveikaliem un peldvietas tuvumā. Balsoties uz veiktās izpētes rezultātiem, nodibinājums sniedza priekšlikumus, kādas apsaimniekošanas darbības būtu iespējams veikt, lai uzlabotu ūdenstilpes stāvokli vai nepasliktinātu to.


Nodibinājuma "Vides risinājumu institūts" pārstāvis Matīss Žagars atzīmēja, ka šī ir neliela ūdenstilpe, kurām parasti ekoloģiskais novērtējums netiek veikts. Šajā gadījumā Ogres upes vecupe ir publiska vieta Ogres pilsētas centrā, tāpēc tā ir nozīmīga pilsētas iedzīvotājiem un svarīga tās pareiza apsaimniekošana.


M.Žagars informēja, ka divas svarīgākas vielas, kas nodrošina augu augšanu ūdenstilpē, ir slāpeklis un fosfors. Atbilstoši izpētes rezultātiem slāpekļa koncentrācija ūdenstilpē ir normas robežās, toties fosfora koncentrācija ir augsta, kas norāda, ka ūdenstilpes kvalitāti ietekmē cilvēka saimnieciskā darbība. Ņemot vērā, ka ūdenstilpe atrodas pilsētas centrā, netālu no lielveikaliem, blīvas savrupmāju apbūves un citas infrastruktūras objektiem, fosfora augstais līmenis ūdenī nav pārsteidzošs. Fosfors nav indīgs, taču tas veicina Ogres upes vecupes aizaugšanu un vasaras siltajos mēnešos zilaļģu ziedēšanu.


Izpētes rezultātā tika konstatēts, ka zivju barības bāze ir pietiekama. Veicot pētniecisko zveju, tika analizētas zivju sabiedrības Ogres upes vecupē, saskaņā ar pētījuma rezultātiem Ogres upes vecupē ir līņi, karūsas, plauži, kā arī asari.


Sapulces ietvaros tika izskatīta iespēja, ka Ogres upes vecupes daļa, kurā atrodas pludmale, tiktu atstāta kā aktīvās rekreācijas zona, savukārt otra puse - makšķerēšanas vietām, ko būtu iespējams labiekārtot, maksimāli atstājot dabisko vidi.


Attīstot makšķerēšanas tūrismu, kā viena no iespējam būtu licencētās makšķerēšanas ieviešana un zivju fonda papildināšana Ogres upes vecupē. 


Pētniecisko kontrolzveju veica nodibinājums "Vides risinājumu institūts" līguma "Ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumu izstrāde Ogres upes vecupei Ogres pilsētā starp A6 šoseju un Rīgas HES aizsargdambi" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45165

2019. gada 7. novembrī, 12:18, Aktualitātes
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

??? • 2019. gada 8. novembrī, 10:06
no raksta tā arī nesapratu neko...bla...bla...bla..uzrakstīja atkal to pašu ko jau pirms tam runāja...a kāds labums?
Pups • 2019. gada 7. novembrī, 18:01
Aiz veikaliem var ierīkot kabeļu veikparku. Pie viena sakopt apkārtni, peldvietas un kadu vasaras kafejnīcu

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet