Atgriezties pie raksta

"Dvēseļu puteņa" veidotāji aicina uz filmas īpašo seansu Ogrē

Šo trešdien, 13. novembrī, plkst. 19.00 Ogres novada kultūras centrā norisināsies vērienīgās kara drāmas "Dvēseļu putenis" īpašais seanss, kuru laikā skatītāji klātienē varēs satikt arī filmas veidotājus. Pirms seansiem ar skatītājiem tiksies filmas režisors Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska un pulkveža Salas lomas atveidotājs, aktieris Vilis Daudziņš.

Vēsturiskā kara drāma tapusi pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna "Dvēseļu putenis" motīviem un ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.


Īpašā filmas seansa laikā skatītāji varēs ne tikai klātienē sastapt filmas veidotājus un aktierus, bet arī izzināt "Dvēseļu puteņa" filmēšanas aizkulises uc. "Grīna romānā līdztekus personiskajam jaunā puiša stāstam par karā piedzīvoto ir arī precīzs vēsturisks apraksts, kur un kā notika cīņas par Latviju. Tas ir stāsts, kas joprojām apliecina mūsu tautas neizsīkstošo gara spēku un jāzina ikvienam Latvijas iedzīvotājam, jānodod no paaudzes paaudzē, lai mēs arvien apzinātos, ka brīvība nav pašsaprotama. Mēs zinām pietiekami daudz, lai neatkārtotu kļūdas un lai nevienam nerastos ilūzija par to, ka karā var būt uzvarētāji, nevis tikai sapostītas dzīves," norāda filmas režisors Dzintars Dreibergs.


Filmu "Dvēseļu putenis" veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.


Filma "Dvēseļu putenis" no 8. novembra ir skatāma lielākajos kinoteātros Rīgā, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Siguldā, Valmierā, Talsos, Madonā, Jūrmalā, Smiltenē, Cēsīs, Kuldīgā, Ogrē un Jelgavā. Pēc 18. novembra "Dvēseļu putenis" būs skatāms arī visos Latvijas novados. Biļetes var iegādāties kinoteātru biļešu kasēs un tiešsaistē. Vairāk informācijas par filmu, tās izrādīšanas vietāmun biļešu iegādi aicinām meklēt filmas mājaslapā www.dveseluputenis.lv, kur pieejamas precīzas norādes uz biļešu iegādes iespējām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45197

2019. gada 11. novembrī, 21:43, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet