Atgriezties pie raksta

Lāčplēša diena Ogrē Foto

11. novembris latviešu tautai asociējas ar notikumiem, kam bijusi izšķiroša nozīme, visa Latvija šajā dienā atceras savus kritušos varoņus, kas cīnījās par mūsu zemes neatkarību un identitātes saglabāšanu, arī Ogrē vakar notika Lāčplēša dienai veltītie pasākumi. 

Kā jau katru gadu, arī šogad notika Lāčplēša dienas lāpu gājiens, kurš sācies no Latviešu strēlnieku piemiņas vietas, pēc kā visi pulcējās pie Latvijas monumentālā karoga Ogres centrā, lai visiem kopā noklausītos Latvijas valsts himnu un kopīgi dotos tālāk uz Brāļu kapiem, kur notika karavīru godināšana un ziedu nolikšana.


1916. gadā, Ogres Brāļu kapos tapis piemineklis 2. Rīgas latviešu strēlnieku bataljona karavīriem, kuri tieši no Ogres devās pāri Daugavai uzbrukumā vācu armijas apvienībai. 


"Man ir liels gods un prieks būt ogrēnietim, mani pārņem lepnums, ka katru gadu jūs visus šeit redzu un mēs dodamies kopīgā gājienā ar iedegtām lāpām. Atceroties mūsu varoņus, mums būtu jābūt gataviem sargāt Latviju, to gara spēku, kurš bija mūsu varoņu dzīvēs. Domājot par brīvības cīņu dalībniekiem un mums, savas valsts mantiniekiem, domas par ticību, cerību un mīlestību, mūs visus aicina apzināties to atbildību un uzdevuma lielumu, kas ir uzticēts mums.", visus klātesošos uzrunājis Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš.


Uzrunas vārdus visiem ogrēniešiem veltījis arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis:"Varoņdarbs ir kaut kas pārdabisks. Kas deva spēku upurēt sevi? Tā ir mīlestība pret savu tautu. Mīlēt savu tuvāko, lai par to var atdot savu dzīvību. Veidojot valsti, mums ir jāpaņem līdzi viņu spēks un mīlestība. Tikai tad, kad visu šajā zemē darīsim ar mīlestību, tikai tad mēs būsim panākuši tādu Latviju, par kādu mūsu varoņi ir sapņojuši."


Šogad, pasākumā  piedalījies arī devītais Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis:"Šodien mēs pieminam arī pirmā pasaules kara beigas. Latvijai tas bija tikai sākums, mums vienmēr bija jāveido sava valsts, jāaizstāv sava valsts. Pateicoties mūsu varoņiem, arī šodien Rīgas pilī plīvo sarkanbaltsarkanais karogs".


Brāļu kapos piemiņas brīdī bijis arī draudzes mācītājs Mārtiņš Kalējs:"Pieminam mūsu vectēvus un brāļus, kas lēja savas asinis par tiesībām dzīvot brīvā Latvijā. Atcerēsimies, ka Latvijai un latviešiem brīvību neviens nekad nedeva par velti, tā bija jāizcīna karojot pret pārspēku, karojot ar vācu un krievu armijām. Viņi gāja zinādami pret ko un ar ko viņi cīnās."


Pēc oficiālajām uzrunām, visiem klātesošajiem bija iespēja noskatīties vēsturisko filmu "Latvieši. Latvija. Brīvība", projekcijas uz Ogres novada domes fasādes, kā arī pakavēties domās pie uzstādītajiem ugunskuriem. 


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45200

2019. gada 12. novembrī, 07:17, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

>ar • 2019. gada 15. novembrī, 10:55
Aizmirsi pieminēt, ka visi Nekad nedzīvos vienādi, ka cits ir slinks, nav veiksmes vai gudrības, cits visu notrallina un nodzer, bet SABIEDRĪBAS VAIRĀKUMS NEPROT ZAGT DARBA ĻAUŽU SASTRĀDĀTO un tāpēc šajā valstī zagļi un shēmotāji ir tie "gudrie" un "veiksmīgie" un dzīvo labāk par citiem. Un šī valsts to pieļauj un veicina, (lūdzu nejaukt valsti ar TĒVZEMI, tās ir divas dažadas lietas jo Tēvzeme ir jāmīl, bet jānīst šī valsts).
ar • 2019. gada 14. novembrī, 22:08
Paskatamies filozofiski - NEKAD nebūs tā,ka visi dzīvos vienādi - cits ir slinks,citam nav veiksmes vai gudrības,cits visu ko iegūst notralina vai nodzer. Kāpēc tad vainot valsti?
>Eskudo • 2019. gada 14. novembrī, 17:59
It sevišķi daudz "labklājībā"dzīvojošos redz laukosa pie autoveikaliem, kuri iegriežas labi ja reizi nedēļā, bet pats galvenais, ka daudz "pārticības" nnogurdināto ir aizbraukuši uz nabadzīgajām rietumu valstīm - uz Norvēģiju, Lielbritāniju, Vāciju, Īriju u.c. Tas ir neatsverams ieguvums "neatkarīgai"Latvijai. Lai tev vecas ar šeftēm, Eskudo (vai Paskudo)!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet