Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā notiks mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas lekcija par skatlogu noformēšanu

Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas lekcija “Bērnu pasaules“ skatlogu „burvis“ Adrians Pabians 7. decembrī plkst. 13.00. 

Gadumijā pacilājošu noskaņu rada pat iepirkšanās, kad varam redzēt patiesu brīnumu arī grezni dekorētajos veikala skatlogos.


Irēna Bužinska stāstīs par Rīgas Centrālā universālveikala un citu Rīgas veikalu skatlogu noformēšanu 20. gadsimta 50.-90. gados. Plašāk tiks raksturoti tieši "Bērnu pasaules" skatlogi – mākslinieka Adriana Pabiana veidoto kustīgo leļļu kompozīcijas pēc pasaku motīviem - "Doktors Ai-kā-sāp", "Buratino teātris", "Cirks", "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", kas vērtējami kā unikāla sava laika materiālās kultūras un dizaina liecības.


Daudzi vecākās un vidējās paaudzes pārstāvji "Bērnu pasaules" apmeklējumu un skatlogu apskati atceras kā vienu no spilgtākajiem bērnības iespaidiem. Laikā, kad pat viselementārāko bērnu apģērbu iegāde sagādāja lielas grūtības, krāšņie skatlogi ar kustīgajām lellēm dāvāja šo lielā brīnuma sajūtu, nodrošinot morālu gandarījumu par garajās rindās pavadīto laiku. Visu šo skatlogu "burvis" bija mākslinieks Adrians Pabians, kurš no 1964. līdz 1993. gadam strādāja universālveikalā "Bērnu pasaule", radot galvenā skatloga iekārtojumus pēc pasaku motīviem, kā arī noformējot veikala galveno ieeju gadumijā.


Ieeja pasākumā bez maksas. Laipni gaidīti visi interesenti!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45355

2019. gada 28. novembrī, 18:17, Aktualitātes
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet