Atgriezties pie raksta

Ogre svin pirmo adventi un iededz pilsētas galveno egli Foto

Šodien, 1. decembrī, Ogres iedzīvotāji pulcējās, lai kopīgi priecātos, malkotu tēju, un iedegtu pilsētas galveno eglīti.

Ogrēniešus un pilsētas viesus šovakar priecēja bērnu vokālā studija "Svilpastes" ar dziesmām "Vecīti gaidot", "Eglīte", "Ziemassvētku svecīte", Ziemassvētku noskaņu un prieku gan mazajiem ķipariem, gan pieaugušajiem sagādāja arī vecītis, uguņošana pie egles un, protams, pati egles iedegšana. Ogres baptistu draudze parūpējās arī par īpašu pārsteigumu - pie izveidotās Jēzus silītes varēja apskatīt arī īstas aitiņas un ganus.


Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad egles iedegšana sākusies ar Ogres novada domes priekšsēdētāja uzrunu, pēc kuras E. Helmanis nodeva egles iedegšanas uguntiņu bērniem, kuri veidojot "brīnumsvecīšu ceļu", kopīgiem spēkiem iedega egli. 


"Šis ir pats tumšākais gada laiks, kad saule ātri noriet un tumsa iestājas ļoti ātri. Ogrē gaisma ir svētku rotās, kas, cerams, sagādā visiem lielu prieku. Šis ir laiks, kad piedod saviem parādniekiem un dalīties ar prieku un siltumu. Ogrēnieši, mēs esam gatavi gaidīt šos gaišos svētkus un iedegt mūsu skaisto egli ", visus klātesošos uzrunāja E. Helmanis.


Šogad Ogres pilsētas skvērs ir īpaši svinīgs un krāšņs, tādēļ daudzi cilvēki brauc izbaudīt Ziemassvētku gaidīšanas laiku un īpašo atmosfēru tieši Ogrē.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45375

2019. gada 1. decembrī, 18:52, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Tototo Ūvai • 2019. gada 3. decembrī, 22:55
Ka tik neatpazini sevi, ja jau dziesmas saceri.
Ir tik traki citur LV • 2019. gada 3. decembrī, 22:49
Vai tad labāk kā Kurzemes vienā pilsētā (šodienas LTV), kur 2 egles nopirka pilsētas centram no vietējiem un izbrāķēja, tad pirka trešo no leišiem. Tā izrādījās pareizā skaistumā. Ak, skumji klausīties un skatīties!
to • 2019. gada 3. decembrī, 22:06
Tak lasi latviski - to - tas ir normāls latviešu vārds,kas lasāms ar divskani o

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet