Atgriezties pie raksta

Noslēguma pasākums pašvaldības rīkoto konkursu dalībniekiem

30. novembrī Ķeipenes Tautas namā notika Ogres novada pašvaldības projektu konkursa "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā", "R.A.D.I. Ogres novadam", kā arī konkursa "Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019" noslēguma pasākums. 

Noslēguma pasākums – novada pagastos


Pasākumā bija aicināti piedalīties minēto konkursu dalībnieki un atbalstītāji. Jau vairākus gadus šo konkursu noslēguma pasākumu pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa rīko ārpus Ogres, tādā veidā dodot iespēju pilsētas un pagastu iedzīvotājiem iepazīties ar kultūras iestādēm visā novadā. Lai atskatītos uz šī gada laikā paveikto, novada pašvaldība šoreiz projektu īstenotājus pulcēja Ķeipenes pagastā.


Pirms pieciem gadiem Ķeipenē


Klātesošos Ķeipenes Tautas namā sveica šī nama saimniece Inese Daugaviete. Viņa atzina, ka tautas namā šoreiz ir pulcējušies estēti – cilvēki, kuri grib un dara, lai viņiem apkārt būtu labāk un skaistāk, dara vairāk, nekā prasa darba pienākumi, un vēlēja tautas namā ikvienam justies ērti – kā mājas, un jauki atpūsties.


Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis, uzrunājot pasākuma dalībniekus,  atminējās, ka pirms pieciem gadiem tieši Ķeipenē tika rīkots atjaunotā konkursa "Sakoptākā lauku sēta" noslēguma pasākums. V. Sirsonis atzina, ka aizvien grūtāk kļūst uzrunāt īpašumu saimniekus piedalīties konkursā – daudzi kautrējas, daudzi atrunājas, ka sakopt savu apkārtni ir gluži pašsaprotami un tur nav ko vērtēt. "Uzskatu, ka ir daudz ļoti skaistu un sakoptu sētu, kurās saimnieko ar lielu entuziasmu, labām un radošām idejām apveltīti ļaudis, kuras noteikti būtu vērts parādīt citiem un par šīm sētām arī pastāstīt citiem. Mīlestība un skaistums izglābs pasauli, tāpēc novēlu turpināt ikvienam kopt savu sētu, savu zemi un drosmi piedalīties šādos konkursos arī turpmāk," vēlēja Keipenes pagasta pārvaldes vadītājs.


Lepojas ar paveikto darbu


Konkursu dalībniekus uzrunāja Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale, kura pateicās visiem, kuri ir drosmīgi, spēj sev noticēt un radīt kaut ko skaistu, pateicās visiem, kuri spēj ieraudzīt un novērtēt šo paveikto darbu un kuri spēj priecāties par šiem mīlestībā paveiktajiem darbiem.


Savukārt pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzina, ka izjūt patiesu lepnumu par ikvienu, kurš ir čakli strādājis, un par Ogres novadu kopumā. Priekšsēdētājs arī atgādināja par šobrīd aktuālo jautājumu visā Latvijā, teritoriālo reformu, un pauda pārliecību, ka šī reforma ir vērsta uz to, lai dzīve laukos būtu labāka, lai nebūtu tik krasu atšķirību starp dzīvi lielajās pilsētās un lauku teritorijās. Priekšsēdētājs ikvienam vēlēja prieku, gaismu, labas domas, un satiekoties ar cilvēkiem, atstāt viņos gaismu.


Konkurss "Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019"


Šogad projektu konkursa noslēguma pasākumā tika godināti pašvaldības rīkotā konkursa "Ogres novada sakoptākā lauku sēta 2019" dalībnieki. Šogad konkursā piedalījās 10 dalībnieki. Par konkursa Gada laureātu šogad tika atzīts nekustamais īpašums "Vaivari" Ķeipenes pagastā. 1. vieta konkursā tika piešķirta diviem īpašumiem – "Ceplītes" Meņģeles pagastā un "Strautiņi” Suntažu pagastā, 2. vieta – “Dzintariņi” Meņģeles pagastā, savukārt 3. vieta piešķirta diviem nekustamajiem īpašumiem Ķeipenes pagastā – "Liepalejas" un "Liepas". Divi konkursam pieteiktie īpašumi ieguva veicināšanas balvu, un tie ir "Smiltnieki" Suntažu pagastā un īpašums Rīgas ielā 4, Mazozolu pagastā. Konkursa dalībnieki  saņēma pašvaldības Atzinības un Pateicības rakstus, naudas balvas un nelielus saldus pārsteigumus. 


Pašvaldība ir pateicīga ikvienam, kurš rūpējas, kopj savu, patiesībā – mūsu visu zemi, mūsu mājas, un nebaidās no pacietīga, nogurdinoša darba, kas nekad nebeidzas. Paldies čaklajiem cilvēkiem – darba bitēm, kuri kopj laukus, kuri izvēlas dzīvi laukos, kuri ar, rok, ceļ, apkopj, iekopj, stāda, pārstāda, ievāc ražu un, mainoties gadiem un gadalaikiem, nepaguruši strādā, tic sev, savam darbam un mīl to, ko dara.


Konkurss "R.A.D.I. Ogres novadam"


Par paveikto projektu konkursā “R.A.D.I. Ogres novadam” pastāstīja tā koordinatore Olga Tinkuse. Kopumā 5 gadu laikā šajā projektu konkursā ir īstenoti vairāk nekā 140 projekti, no tiem šogad – 14. Šajā projektu konkursā tiek atbalstīti un īstenoti kultūras un sporta pasākumi. Šogad notikuši 4 sporta un 10 kultūras pasākumi, no tiem 6 novada pagastos un 8 – pilsētā. Visiem projektu īstenotājiem tika pasniegti Apliecinājumi, sakot lielu paldies par viņu aktivitāti, kas ikviena ikdienu padara daudz interesantāku un pilnvērtīgāku. 


Konkurss "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā"


Pasākuma turpinājumā klātesošie varēja iepazīties arī ar paveikto projektu konkursā "Veidojam vidi ap mums Ogres novadā". Konkursa koordinatore Sanda Zemīte atklāja, ka 2019. gadā projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” ietvaros saņemts 41 projektu pieteikums. Īstenoto 25 projektu vidū netrūka arī oriģinālu un radošu ideju, kas pārsteidza un iepriecināja gan vērtēšanas komisiju, gan arī vietējos iedzīvotājus. Īstenoto projektu pārstāvjiem tika pasniegti īpaši Apliecinājumi, tika apbalvoti labāko projektu veicēji.


Par "Gada projektu" šogad tika atzīts un galveno balvu 300 eiro apmērā saņēma iedzīvotāju grupas “Vecāki bērniem” projekts "Radoši izglītojoša telpa sākumskolas bērniem", kas īstenots Ogres 1. vidusskolā. Naudas balvu 200 eiro nominācijā "Rūpes par nākotni" ieguva iedzīvotāju grupas “Mūsu bērniem” projekts "Montesori kabinets "Mazais pētnieks"" Madlienas pirmsskolas izglītības iestādē "Taurenītis", bet 200 eiro nominācijā "Pagasta vizītkarte" – iedzīvotāju grupas "Kopā mēs varam" projekts "Esi sveicināts Mazozolos!" Vēl divi projekti saņēma naudas balvu 150 eiro apmērā katrs – Suntažu iedzīvotāju grupas “Iniciatīvas grupa” projekts "Saules koks" un Madlienas iedzīvotāju grupas "Mēs bērniem" projekts "Laika grāmata". Iedzīvotāju grupas “Lakstīgala” projektam "Lakstīgala" tika piešķirta veicināšanas balva par idejas oriģinalitāti. 


Trīs no šiem projektiem ("Radoši izglītojoša telpa sākumskolas bērniem", "Montesori kabinets “Mazais pētnieks"" un "Esi sveicināts Mazozolos!") tiek virzīti arī kā pretendenti pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” reģionālās balvas un nacionālās balvas saņemšanai.


Pēc svinīgā pasākuma pašvaldības konkursu dalībniekiem bija sarūpēts pārsteigums – brīnišķīgs "Trīs tenori" koncerts, pēc kura sekoja neformālas sarunas pie tējas un kafijas tases.


 


Par atsaucību konkursu noslēguma pasākuma organizēšanā un viesmīlību pasākuma norises dienā paldies Ķeipenes Tautas nama vadītājai Inesei Daugavietei un viņas komandai!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45384

2019. gada 2. decembrī, 16:15, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

viedoklis • 2019. gada 3. decembrī, 00:28
konkursa Veidojam vidi ap mums var tikt tikai pa blatam,apnika, jamaina tos,kas to konkursu organize.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet