Atgriezties pie raksta

Ikšķiles domes ārkārtas sēdē no amata atkāpjas Česlavs Batņa Foto

Šorīt notika Ikšķiles novada pašvaldības ārkārtes sēde, kurā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš informēja deputātus un pašvaldības darbiniekus par Ikšķiles domes priekšsēdētāja vietnieka Česlava Batņas un deputātes Zanes Bēķes lēmumu līdzšinējo pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa.

Deputāte Zane Bēķe savu lēmumu balstīja uz lielo slodzi izglītības projektos un pilnvaru sarežģīto apvienošanu. Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš izteica pateicības vārdus deputātei, uzsverot, ka Zane Bēķe savus darba pienākumus pildījusi apzinīgi Ikšķiles iedzīvotāju interesēs. 


Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Irīna Vāvere informēja, ka nākamie kandidāti, kuri varētu pildīt deputāta Z.Bēķes pienākumus, ir no "Latvijas Zemnieku savienības" ievēlētie Jānis Rudzītis un Rūdolfs Peslaks, taču abi atteicās.


Ņemot vērā abu "Latvijas Zemnieku savienības" deputātu atteikumu, kā nākamais šīs partijas pretendents tika virzīts Mariss Martinsons. Pēc I. Trapiņa piedāvājuma M.Martinsonam pildīt deputāta pienākumus, Mariss Martinsons piekritis, atsakoties no esošā - Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektora amata.


Vienbalsīgā deputātu balsojumā M.Martinsons tika ievēlēts Sociālo jautājumu un Izglītības, kultūras un sporta komiteju sastāvā.


Ārkārtas sēdes laikā tika informēts arī par Česlava Batņas atbrīvošanu no Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieka amata. Č.Batņa savu lēmumu pamatojis ar nespēju turpmāk apvienot to ar Ādažu vidusskolas direktora amatu. Č.Batņa norādīja, ka nenožēlo ne par vienu amata pildīšanas laikā pieņemto lēmumu un pateicās visiem klātesošajiem par kopīgo darbu.


Pamatojoties uz Č.Batņas lēmumu, Ikšķiles novada domes ārkārtas sēdē pieņemts lēmums virzīt šim amatam divus Ikšķiles domes deputātus - Marisu Martinsonu un Juri Saratovu. Abi kandidāti izteica pamatojumu, kādēļ viņu kandidatūra ir piemērotāka šī amata pilnvaru izpildei, izsakot argumentus un atbildot uz klātesošo deputātu jautājumiem par turpmāko Ikšķiles novada attīstību sporta, kultūras un izglītības jomās. 


Balsojumā piedalījās 15 Ikšķiles novada domes deputāti, "Par" Marisu Marinsonu nobalsoja 10 deputāti, bet  par Juri Saratovu - 5 deputāti, kā rezultātā par jauno Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieku kļuvis Mariss Martinsons.


Pēc ārkārtas sēdes par tik ātri pieņemtajiem lēmumiem un esošo situāciju deputāts un kandidāts uz priekšsēdētāja vietnieka amatu Juris Saratovs teica: "Par ārkārtas sēdi mēs uzzinājām vakar vēlā pēcpusdienā, bijām spiesti orientēties uz vietas. Mēs negribējām pieļaut to, ka ir tikai viens kandidāts, tādēļ kolēģi šim amatam virzīja arī mani. Man ir liela pieredze izglītības sistēmas jautājumos, esmu bijis gan asociācijas priekšsēdētājs, gan ministra padomnieks, tādēļ šīs kompetences varētu veiksmīgi izmantot. Šī rokāde mums bija pavisam negaidīta, jo izpilddirektora amats ir ļoti cienījams un, lai tiktu pie šāda rezultāta, vienam deputātam nācās nolikt mandātu, savukārt diviem deputātu kandidātiem nācās atteikties no iespējas pildīt deputāta pienākumus."  J.Saratovs uzsvēra, ka šis lēmums var ietekmēt arī administratīvi teritoriālās reformas iznākumu un, ka Ikšķiles novadam ir trīs turpmāk iespējamie iznākumi - Ikšķile ir patstāvīga teritoriālā vienība, pievienojas Ogres novadam vai arī pievienojas Salaspils novadam. 


Savu viedokli par jauno amatu izteica arī jaunievēlētais Ikšķiles novada priekšsēdētāja vietnieks Mariss Martinsons: "Izpilddirektora amats nav vienkāršs, viens ir, ko nolemj lēmējvara, un otrs - kā to realizēt. Man jau ir uzkrāta pieredze, ceru, ka to varēšu likt lietā." 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45403

2019. gada 4. decembrī, 14:48, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Njaaa • 2019. gada 5. decembrī, 05:41
Nu ko lai saka, skaista rokāde savā starpā. Negribas ticēt, ka kungi kandidēja tāpat sava prieka pēc, nevis lai ieņemtu deputāta krēslu, kas nodrošina labus papildus ienākumus.
mācītājs • 2019. gada 4. decembrī, 17:17
Sen bija laiks aizvākties no Ikšķiles!
laika vērotājs • 2019. gada 4. decembrī, 15:33
Kā Trapiņš un Batņa ir novecojuši! Laikam kopā tik satraucoši, ka organismi nespēj tādā ritmā funkcionēt...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet