Atgriezties pie raksta

Veicot ieguldījumu īpašumā, iespējams novērst siltuma zudumus

Iestājoties aukstajam laikam, tiek aktualizēts jautājums par siltumenerģijas patēriņu – kā dzīvokļu īpašnieki var ietaupīt un saņemt mazākus rēķinus. Daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās siltumenerģiju patērē galvenokārt karstā ūdens un apkures sistēmas.

SIA “Ogres Namsaimnieks” Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva skaidro, ka Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās ierīkoti dažāda tipa sildķermeņi. Čuguna radiatori ir ilgmūžīgākie – tiem raksturīga liela siltuma inerce. Tomēr vairumā māju, kas pieslēgtas centralizētai siltumapgādes sistēmai, uzstādīti konvekcijas tipa sildķermeņi – konvektori, kā arī tērauda plākšņu radiatori. Tie rada konvekciju, siltā gaisa plūsmai lielos lokos cirkulējot pa istabu. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka siltumatdeve ir mazāka, ja radiatori tiek aizsegti ar jebkāda veida materiāliem vai mēbelēm. Ogrē ir bijis gadījums, kad kundze izsauca apsaimniekotāja pārstāvi, sūdzoties par zemu telpas temperatūru. Apsekojot dzīvokli, tika konstatēts, ka konvektorā ieklāta sega. Atbildot uz pārsteigumu speciālista sejā, kundze paskaidroja, ka sedziņa ieklāta, lai kaķītim būtu, kur sildīties. Tajā pašā laikā dzīvoklī temperatūra bija tikai +17 °C.


Sākoties apkures sezonai, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji logus mēdz atstāt vēdināšanas režīmā uz ilgāku laiku, taču daudz praktiskāk ir atvērt logu pilnībā uz dažām minūtēm, lai svaigais gaiss ar joni ienāk iekšā, un pēc tam taisīt ciet. Apkures sistēmas turpgaitas temperatūra tiek regulēta precīzi pēc ārgaisa temperatūras. Ja logi pastāvīgi tiek atstāti vaļā, jo dzīvokļa gaisa temperatūra ir ļoti augsta, iespējams, jāmaina apkures režīms. Var būt arī tā, ka dzīvokļa īpašnieks uzlicis neatbilstoša izmēra radiatorus, kas rada traucējumus arī kopējā mājas apkures sistēmā.


Daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās tiek uzstādīts viens kopējs siltuma skaitītājs, tādēļ var rasties iespaids, ka individuālā siltumenerģijas taupīšana nav nepieciešama, taču M. Kaiva aicina katru iedzīvotāju būt atbildīgam un iespēju robežās taupīt siltumenerģiju, lai būtu mazāk jāmaksā par siltumenerģijas patēriņu.


Viens no siltumenerģijas taupīšanas risinājumiem ir PVC pakešu logu uzstādīšana. Tie aprīkoti ar kvalitatīvu blīvējumu, tāpēc siltumu saglabā labāk. Ogrē vēl aizvien ir dzīvojamās mājas, kuru kāpņu telpām ir koka durvis. Šādas durvis ir ieteicams nomainīt uz metāla durvīm, jo tās ir siltinātas un gaisa mitrumā nedeformējas, tādējādi nodrošinot siltumenerģijas taupīšanu.


M. Kaiva arī uzsver, ka atbalstāma rīcība būtu mājas – tajā skaitā pagraba griestu, mājas sienu, fasādes, bēniņu grīdas – siltināšana. Šādi var ne tikai taupīt siltumenerģiju, bet arī palielināt kopējo mājas ilgmūžību, jo atmosfēras nokrišņi vairs neiedarbojas uz norobežojošām konstrukcijām (sienām, pamatiem). Nosiltināto māju ietaupījums tikai par apkuri var sasniegt 70–80% mēnesī, savukārt kopējais siltumenerģijas ietaupījums parasti sasniedz 40%.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45409

2019. gada 4. decembrī, 16:33, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

To ogreniete • 2019. gada 5. decembrī, 20:03
Ticēci Kaivam māja sabruks un noslīksi kanalizăcijas mēslos. Nevelti viens darbinieks sacija viņam labāk sanăk dejot.
To ??? • 2019. gada 5. decembrī, 20:01
SIA Ogres Namsaimniekam arī vajag dzīvot.
??? • 2019. gada 5. decembrī, 17:40
nesaprotu ka skaita par apkuri,musu maja pagajusa gada novembri un decembri vienada cena,bet ta nevar but,novembri bija silti,vini tur skaita ka grib.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet