Atgriezties pie raksta

Pašvaldība plāno izsludināt metu konkursu laivu piestātnes izveidei

Šodien Ogres novada pašvaldības domes Tautsaimniecības komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par metu konkursa "Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi" žūrijas komisijas nolikumu apstiprināšanu un metu konkursa žūrijas komisijas sastāva ievēlēšanu.

Ogres novada pašvaldības nekustamais īpašums Rīgas ielā 45, Ogrē, atrodas pie A6 autoceļa Rīga – Daugavpils, Daugavas krastā – pie robežas ar Ikšķiles novadu. Ēka padomju laikā bija Ogres trikotāžas kombināta sūkņu stacija.


Vieta ir uzskatāma kā Ogres vārti, jo tā ir pirmā ēka, ko redz autoceļa izmantotāji un Ogres viesi, kā arī iedzīvotāji. Pašlaik ēka vieš degradētas teritorijas iespaidu un zināmā mērā atgādina par Ogri kā industriālu pilsētu. Tajā pašā laikā vieta ir unikāla ar iespējām popularizēt Ogri kā modernu, inovatīvu, plaukstošu kūrortpilsētu – Ogres novads strauji attīstās, to par dzīves, darba un uzņēmējdarbības vietu izvēlas aizvien vairāk cilvēku. 


Pašvaldībā 2018.gada 14.decembrī tika saņemts biedrības "Ūdensmalu attīstībai" iesniegums, kurā norādīts, ka "Publisko un privāto partnerattiecību biedrība "Zied zeme" projektā "Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstība" ("DaugavAbasMalas") ekspedīcijas laikā Ogres un Ikšķiles novados tika ievērota vieta ar attīstības potenciālu, tai skaitā Rīgas HES ūdenskrātuves Ogres aizsargdambis. Teritorija ir iecienīta vietējo iedzīvotāju un tūristu pastaigu vieta, kuru bieži izmanto arī velobraucēji, makšķernieki, skrituļslidotāji, skrējēji, kā arī citi aktīvās atpūtas cienītāji. Uz doto brīdi Ogrē nav attīstītas ūdenstūrisma vietas (ar laivu, ūdensmotociklu nomu, izbraucieni ar kuģīti u.c.) un kā stratēģiski izdevīga vieta aktīvā ūdenstūrisma attīstībai iespējama pie bijušās sūkņu stacijas. Netālu ir degvielas uzpildes stacija un Ogres aizsargdambja pastaigu ceļa sākums. Biedrības ieskatā vieta būtu droši sasniedzama gan gājējiem, gan velobraucējiem un ņemot vērā nekustamā īpašuma atrašanās vietu, tas varētu būt labi piemērots tūrisma vajadzībām, izveidojot ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centru, kas nodrošinātu arī praktiskas ceļotāju vajadzības (labierīcības, bezmaksas telefona lādēšanas opcijas, uzkodu vai kafijas automātus), kā arī izbūvējot peldošu pontonu laipu, drošu laivu atstāšanas vietu un ierīkojot velosipēdu nomas punktu. Tas sekmētu iespēju tūristiem pavadīt ilgāku laiku Ogres novadā, lai apskatītu pilsētu un tās infrastruktūras piedāvājumu.


Paredzētā metu konkursa "Laivu piestātnes attīstības priekšlikumi" mērķis ir iegūt vispiemērotāko metu - būvniecības ieceres pirmsprojekta materiālu īpašumam Rīgas iela 45, kas sastāv no zemes vienības 1726 m² platībā un būves (sūkņu stacija), uz kura pamata tiktu izstrādāts būvprojekts un īstenoti Ogres attīstības mērķi.


Lai metu konkurss notiktu atbilstoši Ministru kabineta 2017.gada 28.februāra noteikumos Nr.107 "Iepirkuma procedūru un metu konkursu norises kārtība" un Publisko iepirkumu likumā noteiktajam, pirms tiek publicēts paziņojums par metu konkursu, nepieciešams sagatavot metu konkursa nolikumu un izveido žūrijas komisiju vismaz piecu locekļu sastāvā.


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja kolēģus balsot par sagatavoto lēmumprojektu, uzsverot, ka nekustamā īpašuma cenu nosaka trīs faktori – vieta, vieta un vieta, un šī vieta ir unikāla – tā atrodas tuvu šosejai un tā ir vienīgā vieta Ogres novadā, kur Daugava pieejama tik tuvu. "Pašlaik iespējas, ko dod pilsētas teritorijai pieguļošā Daugavas upe, esam izmantojuši ļoti maz. Šī vieta būtu ļoti piemērota laivu piestātnes izveidošanai. Uzskatu, ka metu konkurss nodrošinās labu arhitektu iesaisti un sekmēs ideju dažādību, lai mēs varētu izvēlēties vispiemērotāko."


Izvērtējot nekustamā metu konkursa izsludināšanas lietderību, deputāti nolēma virzīt sagatavoto lēmumprojektu uz domes sēdi 19. decembrī, kad tiks pieņemts gala lēmums.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/45489

2019. gada 12. decembrī, 16:49, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Valdīšana bija • 2019. gada 16. decembrī, 11:24
Pa 20 Bartkeviča valdīšanas gadiem TE, portālā, nez kāpēc visiem bija "labi" topošajā kūrortpilsētā (pašiem) Ogrē. Tagad Jūs visi gribat nelielā laikā uz paplātes to, kas bija jādara kaut pamazām! NEBIJA NAUDAS, tā vēl uzraksti uz ēku sienām saglabājušies no tiem laikiem.
janka • 2019. gada 16. decembrī, 07:36
lai "vieta" būtu ienesīga tai jābūt ar piebraukšanu un stāvietu automašīnām, kas tur iz švaki
<Vajag • 2019. gada 15. decembrī, 10:13
Lasīju un brīnijos cik Jūs esat primitīvs !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet